Královéhradečtí policisté se věnují prevenci v dopravě

Královéhradečtí policisté se věnují prevenci v dopravě

1836
Sdílejte

Královéhradečtí policisté se zapojili do preventivní kampaně, která probíhá po celé ČR a zaměřuje se na dobrou viditelnost všech účastníků silničního provozu. V rámci těchto preventivních akcí rozdávají policisté a policistky při kontrolách zájemcům reflexní prvky a předávají jim cenné rady na téma dobré viditelnosti.

Při kampani s názvem „Vidíme se?“, určené nemotorizovaným účastníkům silničního provozu, tedy chodcům a cyklistům, rozdali naši policisté na okrese Hradec Králové v rámci prevence celkem jeden tisíc kusů reflexních pásek s logem BESIP.

Další kampaň, která v současné době probíhá na královéhradeckých silnicích, se zaměřuje na zvyšování viditelnosti motoristů. Předmětem policejních dopravních preventivních kontrol je informování řidičů o povinnosti používání reflexních vest, které jsou ze zákona povinnou výbavou ve vozidlech. Policisté v rámci této akce rozdají zájemcům celkem dvě stě kusů reflexních vest. Kampaň si mimo jiné klade za cíl upozornit osádku vozidla na bezpečné chování a dovybavit vozidla reflexními vestami pro spolujezdce, aby i oni byli v případě nouzového stání a při pohybu kolem odstaveného vozidla dobře viditelní pro ostatní.

Motoristé se tak dnes odpoledne mohli například setkat s policejní hlídkou v Pardubické ulici, v Hradci Králové – Kuklenách (viz. foto).

Více o kampaních naleznete také zde: „Reflexní prvky spolujezdcům, cyklistům a chodcům – preventivní kampaně“

por. Mgr. Lenka Burýšková

preventivni-dopravni-akce-vidime-se-policie-cr-6 preventivni-dopravni-akce-vidime-se-policie-cr-5 preventivni-dopravni-akce-vidime-se-policie-cr-4 preventivni-dopravni-akce-vidime-se-policie-cr-3 preventivni-dopravni-akce-vidime-se-policie-cr-2 preventivni-dopravni-akce-vidime-se-policie-cr-1 preventivni-dopravni-akce-vidime-se-policie-cr