V neděli 22. září 2019 pořádají zemědělci Pardubického kraje na Pernštýnském náměstí a přilehlém Komenského náměstí v Pardubicích dožínkovou slavnost. Dožínky jsou jednou z nejstarších lidových tradic. Lidé na venkově mají tyto tradice zažité, proto chtějí zemědělci přiblížit svoji práci i lidem ve městě. Právě proto se Krajské dožínky konají na náměstích.
Od 11,00 do 19,00 hodin si mohou návštěvníci prohlédnout moderní zemědělskou techniku, ve stáncích ochutnat i nakoupit výrobky oceněné značkou MLS Pardubického kraje, nebo se projet koňskými kočáry. V soutěžním projektu „Zemědělství žije!“ mohou děti i dospělí prověřit své znalosti z oblasti zemědělství a také si vyzkoušet, že podojit krávu vůbec není jednoduché. Děti se pobaví u představení loutkového divadla „Kozlík“ a prohlédnou si živá hospodářská zvířata i drobné zvířectvo. Nebudou chybět ani myslivci a ukázky řemesel.
Představí se koně z Národního hřebčínu v Kladrubech nad Labem.
Po celou dobu akce poběží kulturní program, ve kterém uslyšíte dechovou hudbu Pardubická 6, Karla Gotta REVIVAL s hostem Bohušem Matušem, VERONU, Tanju a Petra Koláře.
Slavnostní zahájení bude ve 14,00 hodin na Pernštýnském náměstí.
Přijďte se podívat o čem je dnešní zemědělství, těšíme se na Vás!
Rock for People 2025 se uskuteční v tradičním termínu a to již po 29. Hlavní…
Při příležitosti 130. výročí založení společnosti Iveco Czech Republic, a. s. Vás představitelé firmy zvou…
Oblíbený Burger Festival si dá dostaveníčko karavany burgerů na také v Hradci Králové v OC Futurum…
Aviatická pouť na letišti v Pardubicích je každoroční letecká přehlídka (podobně jako má Ostrava Dny NATO), která…
Představujeme účastníky 13.Pivního rozjímání, které se koná 7.6.2025 v Žižkových sadech v Hradci Králové -…
V pátek 6. června se na Tylově nábřeží v Hradci Králové se od 13. do…