Kam na výlet? Za elegantními auty, relaxací i výtvarným uměním do Vysokého...

Kam na výlet? Za elegantními auty, relaxací i výtvarným uměním do Vysokého Mýta

2152
Sdílejte

Ani v zimě se ve Vysokém Mýtě nebudete nudit. Kde se seznámíte s historií výroby automobilů a autobusů v tomto královském věnném městě? No přece při prohlídce krásných a elegantních aut v Muzeu českého karosářství. V regionálním muzeu vás jistě zaujme expozice historické hasičské techniky firmy Stratílek i kabinet militarií s ukázkou různých dobových zbraní.

Poté se můžete vydat do Sportcentra, kde si zahrajete bowling nebo se zabavíte při některé z dalších aktivit. Co je v nabídce? Ricochet, squash, stolní tenis, kulečník. A nakonec si odpočiňte v krytém plaveckém bazénu s brouzdalištěm pro nejmenší děti, tobogánem a zmodernizovaným wellness centrem, ve kterém najdete finskou a parní saunu, vířivku, Kneippův chodník i bazén s ledovačem.

Lahůdka pro milovníky výtvarného umění je připravena na jaro. Od 26. dubna do 24. května 2020 bude v prostorách vysokomýtského muzea ke zhlédnutí výstava děl Jana Antonína Venuta, který žil v letech 1746 až 1833. Díky kněžským povinnostem procestoval velkou část českých zemí a pracoval na rozsáhlém souboru vedut měst, hradů a zámků. A co zachycuje jeho tvorba? Krajinu i detailně vykreslené prvky městské zástavby či romanticky zachycené zříceniny hradů. Venutovy kresby, z nichž většina je dnes uložena ve Vídni, jsou důležitým pramenem k poznání podob české krajiny z doby před nástupem fotografie. Na vysokomýtské výstavě si budete moci společně s kresbami prohlédnout i další exponáty spojené s životem a dílem tohoto výjimečného muže.

zdroj: Destinační společnost Východní Čechy