Hrozí kolaps IZS Pardubického kraje? Do karantény muselo 75 hasičů

Hrozí kolaps IZS Pardubického kraje? Do karantény muselo 75 hasičů

1822
Sdílejte
ilustrační foto

Z důvodů spalniček je v karanténě 75 hasičů z Pardubického kraje. Nakazil je instruktor, se kterým se sešli na školení. Z dvou set školených příslušníků sboru jich celkem 75 nemá dostatečně vysoké protilátky, proto musí být z preventivních důvodů 21 dní v karanténě. Činnost hasičského sboru ale ohroženánení, potvrdila mluvčí parubických hasičů Vendula Horáková, která sama také zůstává v karanténě.

Při odborném školení řidičů přišli hasiči do styku s instruktorem, u kterého se nakažlivé onemocnění potvrdilo. Na školení byli příslušníci z územního odboru Ústí nad Orlicí a Pardubice. „Nejedná se pouze o výjezdové hasiče, v karanténě jsou i civilní zaměstnanci. Stav je možné přirovnat k červenci a srpnu, kdy je část zaměstnanců na dovolených,“ uvedla Horáková. Konkrétně v Pardubicích je 95 výjezdových hasičů, 17 z nich má nařízenou karanténu. „Jakákoli akceschopnost není narušena,“ doplnila Horáková s tím, „že sbor je na podobné situace připravený a v krajním případě je možné povolat hasiče z jiných krajů„.
Jak bojují se spalničkovou epidemí na trutnovsku, kde musea například firma Siemens dokonce omezit výrobu, se můžete dočíst zde