HRDINA DNE! Rychlý zásah strojvedoucího zabránil tragédii v Chocni – na přejezdu...

HRDINA DNE! Rychlý zásah strojvedoucího zabránil tragédii v Chocni – na přejezdu uvízl kamion.

2500
Sdílejte

Tragicky mohla dopadnout jízda vlakem v úterý dopoledne pro cestující jedoucích vlakem z Prahy na Uherskohradišťsko společnosti Leo Expres. Na jednom z přejezdů po cestě totiž uvízl kamion. Rychlým zásah strojvedoucího naštěstí předešel srážce.

Pár minut před půl jedenáctou v úterý 25. října dopoledne, spatřil strojvedoucího vlaku společnosti Leo Express na přejezdu u Chocně stojící návěs kamionu. V tu chvíli měl vlak přibližně 700 metrů od přejezdu rychlost 130 kilometrů za hodinu. Strojvedoucí nezazmatkoval a naštěstí okamžitě použil rychlobrzdu. Podařilo se mu zcela zastavit 200 metrů před přejezdem. Strojvedoucí také okamžitě zavolal na řízení provozu, aby zastavili vlak blížící se v druhém směru.

Co hrozilo, je snad každému zřejmé. Bylo to o fous. Strojvedoucí LEO Express zabránil díky okamžité reakci opakování loňské nehody u Studénky. Dlouhodobě apelujeme na MD ČR, aby se urychleně zabývali realizací koncepčního řešení přejezdů na vytížených koridorových tratích. Tentokrát to naštěstí dopadlo dobře díky technickým vlastnostem našich vlaků i reakci strojvedoucího, “ říká Michal Miklenda.

Strojvedoucího samozřejmě odměníme. Největší odměnou pro cestující však bude, pokud to konečně bude impulzem k řešení. Kolik nehod ale potřebuje Ministerstvo dopravy, aby začalo skutečně jednat?“ doplňuje generální ředitel Leo Expressu Peter Köhler.

Zdroj: blesk.cz

kamion-na-prejezdu