Hradozámecká noc sobota 31.7.2021 – Hradecko a Pardubicko

Hradozámecká noc sobota 31.7.2021 – Hradecko a Pardubicko

Hradozámecká noc 2021 – 11. ročník, letos proběhne v noci ze soboty 31. července na neděli 1. srpna 2021, představuje památky v netradiční době a s netradičním programem jako místa neustále živá, na něž má smysl se vracet. Do Hradozámecké noci se stejně jako v předchozích letech zapojí desítky památek – hrady, zámky, kláštery, kostely, ale také vily nebo paláce. Hlavním centrem dění bude hrad Pernštejn, který v rámci oslav připomene dobu osvícenské šlechty. První část programu proběhne v nově zpřístupněné vrchnostenské zahradě. Originální pouliční představení předvede společnost Chůdadlo. V zahradách se také setkáte se Spolkem elegantních dam, vystoupí smyčcové kvarteto Cappella allegra. Těšit se můžete i na komentované prohlídky a slavnostní rozsvícení zahrady. Druhá část programu se odehraje na nádvořích hradu – ohňové představení In Flamenus, videomapping Hrad v proudu času a ohňová show The Cube. Celý program HZN se odehrává ve venkovních prostorách hradu Pernštejna. Detailní harmonogram večera na hradu Pernštejn naleznete zdePodívejte se, kam můžete vyrazit ve východních Čechách.

Královéhradecký kraj

klášter Broumov

Klášter Broumov se v sobotu 31. července 2021 zapojí do celorepublikové akce s názvem Hradozámecká noc.

Při nočních prohlídkách zažijete jedinečnou atmosféru potemnělého kláštera. Prohlídky jsou tematicky zaměřené na momenty života v klášteře a zavádějí návštěvníky do nejkrásnějších historických interiérů kláštera – do vzácně dochované klášterní knihovny se 17 tisíci svazky knih, do refektáře s unikátní kopií Turínského plátna a do bohatě zdobeného klášterního kostela sv. Vojtěcha. Vstupné: 160 Kč / 95 Kč (děti) Více info v tomto článku.

zámek Častolovice

V sobotu 31. července 2021 od 19:00 do 24:00 hodin pro Vás budou připraveny netradiční prohlídky historické expozice. Noční atmosféru zámku a posezení na nádvoří Vám od 20:00 do 22:00 hodin zpříjemní poslech francouzských šansonů v podání dua Nos Dames. Zámecká kavárna s restaurací a nádvoří budou otevřeny do 01:00 hodin. Více info v tomto článku.

zámek Hrádek u Nechanic

Od 27. července do 1. srpna 2021 bude na zámku Hrádek u Nechanic probíhat květinová výstava ke 180. výročí položení základního kamene. Akce vyvrcholí v sobotu 31. července, kdy si návštěvníci budu moci prohlédnout nádherné květiny v zámeckých interiérech v netradiční noční době. V případě hezkého počasí bude zpřístupněna Hodinová věž s výhledem do okolí a otevřená bude i zámecká kavárna Anny z Harrachu.

Doporučujeme rezervaci, a to na telefonním čísle 495 441 244. Více info v tomto článku.
zámek Karlova Koruna

V sobotu 31. 7. 2021 propukne další ročník akce s názvem Hradozámecká noc. Ve večerních a nočních hodinách otevřou opět své brány návštěvníkům s netradičním programem a výjimečnou atmosférou státní i nestátní hrady, zámky a další památky! Můžete vyrazit také do Chlumce nad Cidlinou na zámek Karlova Koruna. Více info v tomto článku.
Zámek Ratibořice

Zámek Ratibořice si můžete prohlédnout během Hradozámecké noci 2021. Přijďte „zažít“ romantický večerní zámek uprostřed prázdnin!

Výjimečně, pouze během těchto mimořádných prohlídek, budete mít možnost spatřit zámecké interiéry osvětlené tak, jak je vídali jejich obyvatelé před více než 200 lety. V průběhu procházky večerním zámkem se od zkušeného průvodce dozvíte mnoho zajímavého o tom, jak probíhal večer a čím se v minulosti svítilo na šlechtickém sídle. Romantickou atmosféru podbarví krátké hudební vystoupení a zažijete také jedno příjemné setkání. Na závěr Vás bude čekat malé občerstvení.

Délka prohlídky cca 30 – 40 minut Více info v tomto článku.
státní zámek Náchod

Hradozámecká noc na státním zámku v Náchodě se uskuteční v sobotu 31. července 2021.

Na náchodský zámek přijíždí tajemný, mladý muž… a rozpoutá tak sérii trapných situací, velkých nedorozumění, převleků, záměn, skrývání a dohadů – a hlavně spousty humorných scén. O letošní Hradozámecké noci se na Náchodě přeneseme do doby nejslavnějších náchodských majitelů – původem italského rodu Piccolomini.
Těšit se můžete na schizofrenního knížecího syna Jana Václava, důvěřivou a zbožnou kněžnu-matku Annu Viktorii, protřelého a zlotřilého správce, mladé milence… a možná dorazí i samotný kníže a neustále válčící majitel panství Ottavio II.!

  • netradiční noční prohlídka nejkrásnějšími náchodskými interiéry
  • kostýmovaná prohlídka se zámeckými obyvateli doby baroka/rokoka

Vstupné jednotné: 150 Kč Více info v tomto článku.

Pardubický kraj

Hrad Litice

Letní podvečer v sobotu 31. července na nádvoří hradu spojený s opékáním přinesených špekáčků. Noční komentované prohlídky hradu s baterkou. Časy prohlídek budou stanoveny podle počtu návštěvníků. Na prohlídky není potřeba kupovat vstupenky on-line. Více info v tomto článku.
Zámek Slatiňany

Zveme Vás na procházku zámeckými komnatami v jedinečné atmosféře rozsvícených lustrů a lamp. Knížecí salony si projdete vlastním tempem, jak bývá zvykem na památkách v Anglii. Bude tedy čistě na Vás, kolik času v zámeckých pokojích strávíte. Připraveni pro Vás budou průvodci, kteří Vám rádi zodpoví zvídavé dotazy.

Romantická podvečerní a noční procházka po balkonech či zámeckou zahradou s nasvíceným dětským hospodářstvím, kapličkou i přístavištěm. Více info v tomto článku.