Hradozámecká noc – Nový zámek u Lanškrouna – Sobota 27.8.2016

Hradozámecká noc – Nový zámek u Lanškrouna – Sobota 27.8.2016

1935
Sdílejte

Letos se této celostátní akce se Zámečkem účastníme 27. 8. od 18.30 už po páté a musím říci, že tato akce má kladný ohlas, protože je to jednou za rok možnost vidět Zámeček osvětlený svíčkami. Z třetího patra je pěkný rozhled na osvětlené okolí města Lanškrouna i podhůří Orlických hor. I letos přijde Bílá paní a nově i čarodějnice.

Ve sklepení tradičně budou bojovat šermíři. Letos z místní skupiny historického šermu Kronland, která se na Zámečku pomalu zabydluje, návštěvníci její členy v kostýmech budou moci vidět častěji. V minulých ročnících byla účast pěkná. Přišlo se podívat více návštěvníků než na některé i větší státní památky, jezdí lidé i z daleka, třeba z Prahy, nebo až ze severních Čech a to potěší. Návštěvníci si i letos budou moci pochutnat na barevných míchaných cocktailech, grilovaném masíčku i další nabídce kavárny a občerstvení pod věží. Ta bude romanticky osvětlena svícemi a můžeme si představovat, jak i dříve okna zámku svítila do dálky, než byl zámek zbourán.

Přístupné bude druhé i třetí patro bez omezení, první patro bývá při této akci uzavřeno, ale objeví se tam v okně Bílá paní. Pod věží bude k poslechu i pro dobrou náladu hrát kapela Melisa až z Kutné Hory. Její členové se těší, že si Zámeček prohlédnou při nočním osvětlení. Před věží jako tradičně budou bavit návštěvníky kejklíři skupiny Ascarya, ve 22:00 předvedou před věží ohnivou podívanou, která mívá vždy u návštěvníků úspěch. Věž i sklepení budou přístupné návštěvníkům do půlnoci, aby se mohli přijet podívat i ti, kteří navštěvují tuto noc více památek nebo jedou z větší dálky.

Vstupné není velké, děti 6-15 let platí jen 20 Kč, děti od 15 let a dospělí 40 Kč a mohou se opakovaně procházet po věži i sklepení, zakoupit si zámeckou pamětní minci, nové pohlednice a další drobnosti. Srdečně zveme všechny, kteří mají rádi tuto celostátní akci NPU i k nám na zámecký vrch u Lanškrouna, kde se jednou za rok rozsvítí všechna okna Zámečku. Krasava Šerkopová

Podívejte se na přehled hradů a zámků zapojených do této akce během soboty 27.8.2016 na území východních Čech

novy-zamek-u-lanskrouna