Hradecký ohňostroj trval jen 86 sekund, natěšení lidé vypískali pořadatele.

Hradecký ohňostroj trval jen 86 sekund, natěšení lidé vypískali pořadatele.

1597
Sdílejte

Ohňostroj v Hradci Králové si nenechalo vždy ujít tisíce lidí, kteří se mačkali na Velkém náměstí. Tisíce jich tam trpělivě čekalo také letos, ale místo „klasické“ 10 minutové show, na kterou se všichni těšili, přisel 8 minutový videomapping a pak „jen“ 86 vteřinový ohňostroj. Po několika sekundách ticha se začaly postupně rozsvěcet lampy pouličního osvětlení.

Lidé, kteří se těšili na ohňostroj, o kterém si jako tradičně budou ještě dlouho povídat se však ještě několik minut nevěřícně koukali k obloze a stáli na místě. Když opravdu již žádnou rachejtli nevykoukali, spustil se pískot, a to takový, za který by se nemuseli stydět ani sportovní fanoušci.

K udivení však nedošlo jen u nespokojených diváků, ale také u vedení města Hradce Králové. Primátor Zdeněk Fink okamžitě rozeslal svoji omluvu za novoroční fiasko.

„Vážení Hradečáci, letošní velice skromné provedení ohňostroje bylo i pro mne nemilým překvapením, moc se za to omlouvám. I přes nevydařenou tečku tradiční a oblíbené akce „První den spolu“ věřím, že za 365 dní bude vše opět v pořádku. Osobně dohlédnu na to, aby se toto už neopakovalo a aby hlavní atraktivitou této zavedené a oblíbené akce byl opět ohňostroj, tak, jak to máte vy, Hradečáci, rádi.“ vzkázal podle idnes.cz primátor obyvatelům města.

Kritika na ohňostroj byla poté slyšet nejen na náměstí. Rozebírali ho i lidé vracející se posílenou městskou hromadnou dopravou domů. Katastrofa, zoufalství, vyhozené peníze, fraška, první vtip radních v tomto roce. I takové výrazy na adresu ohňostroje padaly. Někteří dokonce zvažují, že radnici oficiálně osloví a budou chtít k zfušovanému ohňostroji vysvětlení.

Magistrát dal za akci s názvem První den spolu částku 300 tisíc korun. „Je však nutné podotknout, že částka nebyla vyčleněna jen na ohňostroj, ale také na osmiminutový videomapping, který mu předcházel, a na zajištění celé akce, jejíž součástí bylo třeba i rozlévání čočkové polévky občanům,“ uvedla pro idnes.cz mluvčí magistrátu Magdaléna Vlčková.

ohnostroj-hradec-kralove