Hradec ztratil dobře rozehraný zápas a padl v prodloužení – report z...

Hradec ztratil dobře rozehraný zápas a padl v prodloužení – report z utkání

1995
Sdílejte

Hradečtí hokejisté se po úspěšném zápase ve Švédsku vrátili do extraligového kolotoče zápasem s Mladou Boleslaví. Hradec byl před zápasem už na 9. místě, když ho předběhl Zlín a Mladá Boleslav se potýkala s menší krizí a nacházela se na 6. příčce v tabulce. Hradec i Boleslav tedy šly do tohoto zápasu s jasným cílem – vyhrát a získat body.
Oba týmy vstoupily do zápasu velmi aktivně. Nejprve dotíral Mountfield, ale žádnou šanci si nevypracoval. Následně zahrozila Boleslav, když tečovaná střela Radima Zohorny trefila Mazance do masky. Následně se už skóre změnilo, když Radek Smoleňák dostal hezkou přihrávku do jízdy a svým pomalejším stylem dojel do levého kruhu odkud vypálil a překonal Krošelje v boleslavského brance – 1:0. Rázem to mohlo být i o dva góly, Jordan Perret v úniku trefil ale jen tyčku. Oba týmy si vyzkoušely i přesilové hry, nicméně žádné šance se nekonaly. V samém závěru třetiny projel domácí obranou Michal Vondrka, ale na Mazance si nepřišel.
Do druhé třetiny vstoupila Boleslav přesilovou hrou a stala se nebezpečnou, hrála velmi aktivně. Odražená střela od zadního mantinelu letěla přímo do brankoviště, ale Mazanec kuriózním zákrokem puk chytil. I nadále se však musel ohánět. Po další příležitosti hostů se puk dostal téměř na brankovou čáru, odkud ho odpálil hradecký obránce. Následně se dostal do samostatného úniku Adam Zbořil, i tady však Mazanec podržel svůj tým. Na druhé straně mohl zápas i svůj tým uklidit opět Smoleňák, který z podobné situace jako při prvním gólu trefil jen břevno. Mountfield dostal možnost početní výhody, ve které nebezpečně pálil Jakub Lev, ale Krošelj byl pozorný.

Poslední dějství však začalo pro Hradec nejlépe, jak mohlo. Po půl minutě hry se dostal odražený puk k Matěji Chalupovi před branku a ten překonal Koršelje mezi betony – 2:0. Gól opět nabudil Boleslav k aktivitě, snažila se do toho dát vše a na přibývajících šancích to bylo znát. Šancí neustále přibývalo a tak přišlo nevyhnutelné snížení. O to se postaral Adam Zbořil, když v přesilovce projel přes obranu Hradce až před Mazance a mezi betony poslal puk do branky – 2:1. Domácí se snažili alespoň bránit a dostali i oni možnost přesilové hry. Ta ale z jejich pohledu dopadla katastrofálně. K vyhozenému puku se totiž ve středním pásmu dostal první Ondřej Najman, dostal se do úniku a blafákem úspěšně zakončil – 2:2. Utkání tedy šlo do prodloužení.

To mohlo skončit velmi rychle, když Klepiše v hezké šanci vychytal Mazanec. Boleslav to ovšem nemuselo mrzet, protože se hned z další akce radovala. Radim Zohorna nabil do mezikruží Ondřeji Najmanovi a ten vystřelil svému týmu výhru a dva body.

Hradec Králové tedy ztratil dobře rozehraný zápas a tím i veledůležité body, z tohoto duelu si totiž připsal pouze jeden bod. Díky tomu tak zůstává devátý, se stejným počtem bodů jako osmý Zlín. Jestli chce Mountfield zabojovat o první šestku, musí zabrat už v neděli doma proti Karlovým Varům a následně v pátek, kdy míří na led Olomouce.
Avšak v týdnu si Hradec připsal hodně cenné vítězství, když porazil 3:1 Stockholm po skvělém výkonu. Do Švédska tým odletěl pronajatým letadlem společně s partnery a fanoušky a přivezl si skvělý náskok dvou gólů. O postupujícím do finále Ligy mistrů totiž rozhoduje součet branek za obě utkání. Odvetný zápas je na programu v úterý 14.1. v 18:00 v ČPP Aréně, takže určitě doražte. Postup by byl totiž historický úspěch.