Hradec už ví, kdo nakreslí nový fotbalový stadion

Hradec už ví, kdo nakreslí nový fotbalový stadion

3234
Sdílejte

Nový fotbalový stánek v Hradci Králové vyprojektuje zlínská společnost Centroprojekt Group. Kompletní dokumentace bude stát 4,7 milionu korun bez DPH. Samotná stavba pak asi na 400 milionů.

Centroprojekt Group zpracuje pro Hradec Králové kompletní dokumentaci pro územní řízení, stavební povolení i provedení stavby. Projekt by měl splňovat požadavek města, aby se stadion stavěl po etapách. Vyrůst má na místě současného zastaralého Všesportovního stadionu, kde hraje druholigový FC Hradec Králové. Zůstat zde má i během přestavby. Kapacita nové arény počítá 10 tisícem diváků. Uvažované náklady na výstavbu jsou asi 400 milionů korun bez DPH. Pokud by šlo vše podle plánu mohlo by se začít stavět v roce 2017 a samotná stavba by měla trvat rok a půl až dva roky.

O zakázku v soutěži usilovalo osm subjektů. Váha ceny byla 60 procent, další hodnocení spočívalo v nabídnutých termínech zpracování dokumentace. Kvůli mimořádně nízké ceně město vyřadilo z trendu jednoho uchazeče.

„Odhad ceny před soutěží byl přibližně pět milionů korun. Nabídky byly od 1,68 do 14,9 milionu korun bez DPH,“ uvedl náměstek hradeckého primátora Jindřich Vedlich (TOP 09) pro idnes.cz.