Hradec Králové od srpna s nový jízdním řádem MHD

Hradec Králové od srpna s nový jízdním řádem MHD

2724
Sdílejte

Obyvatelé Hradce Králové si od pondělí 1. srpna budou muset zvykat na nový jízdní řád. Podle hradeckého dopravního podniku však nepůjde o žádné zásadní změny, k jeho finální podobě se navíc cestující mohou ještě vyjádřit.

Požadavky dopravní podnik shromažďuje už od počátku letošního roku

Přání a stížnosti na současný jízdní řád hradecký dopravní podnik shromažďuje už od počátku letošního roku. „Při zařazování změn jsme zapracovávali také připomínky dopravně připojených obcí. V úvahu byly brány i nejdůležitější a nejčastější připomínky a náměty cestujících získané z různých zdrojů včetně sociálních sítí od poslední větší změny jízdního řádu 29. srpna loňského roku,“ uvedl vedoucí marketingu hradeckého dopravního podniku František Meduna pro s tím. Další poznatky přinášeli a přinášejí z terénu také řidiči, dispečeři MHD a pracovníci zákaznických center. „Zdrojem pro úpravu jízdního řádu jsou také výsledky anket a průzkumů, které si dopravní podnik zajišťuje a to jak interně, tak externě. Informace, které vyplývají z našeho tradičního ročního průzkumu spokojenosti se službami MHD, jsou vždy velmi cenné,“ dodal Meduna.

Pro zjištění odezvy veřejnosti, zveřejňuje dopravní podnik návrh budoucího jízdního řád v elektronické podobě na titulní straně našich webových stránek – www.dpmhk.cz. Údaje nového jízdního řádu zájemci zjistí po vložení konkrétního data po 1. srpnu 2016„Zásadní podněty, které očekáváme nejpozději do 20. června, pak do nového jízdního řádu ještě případně zapracujeme,“ vyzývá veřejnost ke spolupráci František Meduna.

Postup vyhledávání nového jízdního řádu

V prohlížeči jízdních řádů na titulní straně www.dpmhk.cz po zadání data 1. 8. 2016 a po zvolení volby vlevo dole JŘ – komplexní se zobrazí jízdní řád vybrané linky, směru a zastávky ve  stejné úpravě jako na zastávce MHD. V prvním sloupečku jsou zobrazeny odjezdy v pracovní den, ve druhém sloupci v pracovní den omezení dopravy (školní prázdniny), ve třetím sloupečku odjezdy v sobotu a ve čtvrtém neděle a svátek.

Při zvolení volby vpravo dole JŘ – denní se zobrazí jízdní řád pro zvolený den. Po zvolení data 1. 8. 2016 se zobrazí jízdní řád v pracovní den omezení dopravy (školní prázdniny), po zvolení data 6. 8. 2016 jízdní řád v sobotu, po zvolení data 7. 8. 2016 uvidí zájemci jízdní řád v neděli a po zvolení data 5. 9. 2016 je k nahlédnutí jízdní řád v pracovní den.

Novinkou v jízdním řádu je například to, že se změny v tom stávajícím, kdy od května některé spoje linky číslo 12 začaly obsluhovat zastávku Březhrad WLC a to, že je linkou č. 9 obsluhována nová zastávka na znamení Třebeš odbočka, dostaly do oficiálního řádu. Další změnou v řádu je potom lednové posílení linky číslo 8.