V Hradci Králové ohrožoval muž pistolí cestující v autobuse MHD

V Hradci Králové ohrožoval muž pistolí cestující v autobuse MHD

1690
Sdílejte

Do nepříjemné situace se dostali cestující autobusu v centru Hradce Králové. Na zastávce postávala trojice mužů, z nichž jeden z nich držel v ruce pistoli. Tou zamířil na cestující v autobuse za hlasitého smíchu dalších dvou mužů. Vyděšení cestující zavolali strážníky městské policie, kteří pistolníka odzbrojili. K události došlo krátce před 22 hodinou v pátek 18. srpna 2017, muž na cestující mířil dlouhou střelnou zbraní, kterou držel v ruce.

Cestující proto s obavami zavolali na linku 156 městskou policii s žádostí o výjezd strážníků.

Oznamovatel uvedl, že na autobusové zastávce v centru města stojí trojice mužů a jeden z nich, na cestující autobusu, míří dlouhou střelnou zbraní,“ uvedla mluvčí královéhradeckých strážníků Eva Kněžourová.

Už za tři minuty byli strážníci na místě. „Muže, který držel v ruce zbraň, vyzvali, aby ji odložil na zem a odstoupil,“ dodala mluvčí strážníků. Jak se záhy ukázalo, pistolník měl v ruce airsoftovou zbraň. „Muž porušil povinnost vyplývající ze Zákona o střelných zbraních a střelivu, proto bude jeho jednání projednáno u správního orgánu města,“ dodala mluvčí strážníků Kněžourová.