Gulášové slavnosti – sobota 13. srpna 2022 – Bolehošť

Gulášové slavnosti – sobota 13. srpna 2022 – Bolehošť

3226
Sdílejte
Jubilejní 10. ročník Gulášových slavností v Bolehošti, kterých se účastní místní i přespolní kuchaři a kuchařky. Pro návštěvníky bude připraveno mnoho druhů gulášů vepřových, hovězích, zvěřinových a jiných. Hodnotit jejich chuť a vůni bude nejen odborná porota, ale také návštěvníci. Prodej a ochutnávání gulášů začíná ve 12:00 hodin.
Letošní program bude opět naplněn soutěžemi pro dospělé. Dětem udělá radost velký zábavný park s nafukovacími atrakcemi nebo malování na obličej. Připraveny jsou i oblíbené pivní soutěže jednotlivců nebo smíšených družstev. Zakoupit si můžete i cukrovinky nebo oblíbené trdelníky. Přes odpoledne bude hrát JP PROJECT reprodukovanou hudbu a o večerní rockovou zábavu se postará kapela ŘEMEN.
Celodenní akce ovšem není jen o guláších, ale také o pivním festivalu, který na takovouto akci prostě patří. I v tomto pohledu čeká návštěvníky zajímavý výběr.

Pestrá nabídka soutěžních gulášů, více jak deset značek a druhů piv, program pro děti i dospělé a mnoho zábavy vás čeká  v sobotu 13. srpna 2022 na 10. Gulášových slavnostech v Bolehošti na Rychnovsku.

A kdo rozhodne o tom nejlepším guláši? Hodnotit guláše budou sami návštěvníci a pak také nezávislá odborná porota.

Soutěžit se bude hned třikrát:

1) Odborný dohled a hodnocení bude provádět porota, složená z řad kuchařů a restauratérů. Po anonymním ochutnání vzorků všech gulášů a po závěrečném konziliu vyberou ten „NEJLEPŠÍ GULÁŠ“.

2) Dalšími hodnotiteli budou tradičně sami návštěvníci, kteří mohou hlasováním rozhodnout o svém „TOP GULÁŠI“.

3) Speciální úkol bude mít odborná komise i v hodnocení soutěžních týmů z pohledu estetiky a originality nápadů při tvorbě stánků, oblečení a jejich vystupování.
Základní info:

Celý gulášový program a zároveň vydávání gulášů návštěvníkům začíná ve 12:00 hodin.

Součástí Gulášových slavností je také pivní festival. Soutěžící mohou ke svému guláši nabízet i vhodné pivo. Tím nechybí široký výběr značek a druhů piva. Aktuální přehled získáte na místě nebo sledujte naše stránky s aktualitami na Facebooku.

Všem návštěvníkům sdělujeme, že soutěžní týmy nesmějí vydávat guláš do vlastních nádob! Jedná se o soutěž a společenskou akci, nikoliv „vývařovnu přes ulici“. Rádi vás tu uvidíme soutěžit i ochutnávat, ale zároveň prosíme, aby jste respektovali naše pravidla. Na místě můžete sníst gulášů, kolik snesete. 🙂
Další program – pro dospěláky:

  • pivní soutěže
  • grilovaná masíčka
  • bohaté občerstvení (bramboráky, palačinky, trdelníky, koláče, klobásy aj.)
  • chuťovky a dobroty k pivu

Další program – pro děti:

  • zábavný park
  • malování na obličej
  • cukrovinky
  • skákací hrady

Hudební program:

  • odpolední koncert
  • večerní rocková zábava