František Nedvěd se skupinou Tiebreak – středa 31. května – Náchod

František Nedvěd se skupinou Tiebreak – středa 31. května – Náchod

1717
Sdílejte

Dovolujeme si Vás pozvat na koncert folkové legendy Františka Nedvěda, který navštíví náchodské městské divadlo 31. května. Začátek koncertu je v 19 hodin.  Vstupné: od 220,- Kč

Koncert věnovaný 70. narozeninám Františka Nedvěda s názvem „VELKEJ FLÁM“

František Nedvěd (* 19. září 1947 v Praze) je český zpěvák a kytarista. Je jednou z nejvýznamnějších osobností české country, folku a trampské písně.

S o rok starším bratrem Janem vyrůstal v Praze na Spořilově, ale hodně času také trávili v Lukách pod Medníkem na Sázavě. Podobně jako většina jeho vrstevníků začínal s beatem. S Honzou hráli ve skupině The Three Long Fingers a také The Preachers. Později s Honzou, Gustavem Blažkem a Jitkou Markovou založili trampskou skupinu Toronto.

V roce 1974 umírá Gusta Blažek a Jitka odchází z Toronta. Na jejich místo nastupuje Petr Zadina a Zdenka Tosková ze skupiny Ještěři.
V roce 1975 se konal zájezd Toronta a Spirituálu Kvintet do Belgie. František se stává s Honzou a Zdenkou členy skupiny Spirituál Kvintet. Zdenka se vdala za Jirku Tichotu ze Spirituál Kvintetu.
Asi 5 minut před koncertem v Lucerně se Toronto přejmenovalo na Brontosaury. Pár let poté František Nedvěd odešel ze skupiny. Následně na to Honza Nedvěd Brontosaury rozpustil a hrál u Smolařů. Přibližně po půl roce se Brontosauři dávají v původním složení zase dohromady.
V roce 1988 odchází Honza ze Spirituálu a zanedlouho ho následuje i František.
Od září 1992 hraje František společně s Honzou.
Roku 1994 se Brontosauři dávají znovu dohromady, ale pouze proto, aby nahráli ve studiu AUDIO-KOKPIT&EDISONO nové album Zahrádky. V červnu 1996 slaví Honza padesáté narozeniny, které oslavil společně s Františkem fantastickým koncertem na Strahově – vychází „Vstupenka na Strahov“ (nahráno v prosinci 1995). Koncert se uskutečnil 21.06.1996.
V roce 1997 se bratři opět rozcházejí a František začíná „pomáhat“ hrát Příbuzným a od roku 2011 vystupují opět společně s bratrem Janem, nahrávají nové album Souhvězdí jisker.
Od roku 2013 vystupují opět samostatně nebo s kapelou Tiebreak.

Vstupné: Kč 260,- 240,- 220,-  

frantisek-nachod-31-kvetna-2017