Food festival Pernštejnské hodování – sobota 24. září 2022 – Zámek Pardubice

Food festival Pernštejnské hodování – sobota 24. září 2022 – Zámek Pardubice

1751
Sdílejte

Moderní gastronomie a pernštejnská kuchyně na jednom místě! Přijďte ochutnat jak špičkové výtvory současných kuchařů, tak ověřte jejich um v přípravě jídla, které se podávalo u pernštejnského dvora a v době renesance! Prodejci uvaří, usmaží i upečou dobroty jak podle dobových receptů, tak podle současných trendů. Na své si přijdou milovníci masa, sladkých dezertů i vegetariánské kuchyně, okusit můžete regionální speciality i cizokrajná jídla. Však to byli Pernštejnové, kdo do Čech i do Vídně přinesli chuť Středomoří a propagovali recepty italské a španělské kuchyně. Zámecký areál s valy nabídne ideální odpočinkové prostředí pro pikniky, posezení na nádvoří – ať už přijdete na zážitkový oběd či odpolední svačinu.
Druhý ročník festivalu bude také spojený se stanovištěm pro rodiny s dětmi. Najdou zde renesanční recepty a pernštejnskou kuchařskou dílnu, ze které si domů odnesou sladkou či slanou laskominu.

Seznam prodejců
Pardubický pivovar, Pivovar Beránek Stěžery, Pivovar Kamenice nad Lipou, Hostinec U Hubálků Kostelec nad Orlicí, Divadlo Kozlík – bramborové placky na peci, Minimlékárna Juliana, Restaurante Tapas Le Terraza, Zmrzka Bellezza, Pražírka Barona café, Story of coffee, BBQ boys, Uzenářství Morávek, Medovinka Sobětuchy, Vinařství Bítovany, Cupcakes Barbora Jechová, CHOCO chicks, Los Churros, Amity drinks, Warung Indonesia, Dorty Jana – Sladká Vášeň Lázně Bělohrad, JJ Bill Grill, Bůůů and Chrocht, Anne´s food truck, Káva a krám, Pekelně dobré langoše

Vstup zdarma
Velké nádvoří, zámecký Parkán, valy
Akce se koná pod záštitou náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka