Exploze trhaviny v Poličských strojírnách, mezi 19 zraněnými jsou i 4 hasiči

Exploze trhaviny v Poličských strojírnách, mezi 19 zraněnými jsou i 4 hasiči

2085
Sdílejte

Všechny složky integrovaného záchranného systému zasahují v areálu Poličských strojíren v Bořině u Poličky kvůli sérii explozí. Zraněno je podle informací 19 lidí, z toho tři těžce. Lehká zranění mají také čtyři ze zasahujících hasičů. Po jejich příjezdu se stále ozývaly výbuchu a situace stále není pod kontrolou.

Na místě v Poličských strojírnách zasahují tři jednotky profesionálních hasičů a osm dobrovolných. Došlo tam k výbuchům. Ještě nevíme čeho, protože látek ve skladu je tam více,“ uvedl operační důstojník hasičů.

Událost komplikuje také dopravu na přilehlé silnici vedoucí z Poličky na Nové Město na Moravě.
xploze-trhaviny
K prvnímu výbuchu došlo kolem jedenácté hodiny. Zhruba za dvacet minut následovala další exploze a další výbuchy se stále ozývají, což komplikuje zásah. Situace je nepřehledná. Na místě jsou i dva vrtulníky. Jeden záchranářský je na zemi. Druhý monitoruje situaci ze vzduchu,“ uvedla policejní mluvčí Hana Kaizarová.

Na místo míří i hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, který k situaci uvedl „Je to vážnější případ, takže byl zdravotnickou službou ve 12 hodin aktivován traumaplán kraje, což znamená hromadný odvoz zraněných do nemocnic, v tomto případě Svitav a Litomyšle.