Na dvorečku ve městě – sobota 14. července – Moravská Třebová

Na dvorečku ve městě – sobota 14. července – Moravská Třebová

1175
Sdílejte

10:00 – 11:00 dvoreček na ulici Cihlářova

Jazzový dvoreček – „Fusion Jam JP“ Jiřího Palána

+  Švýcarský dvoreček –  Autorské oděvy švýcarské módní návrhářky Reginy Bircher z Bernu a doplňkový prodej drobných švýcarských  komodit.

Slovo autorky Reginy Bircher /9.dubna 1970, Litomyšl/ 

«9 dubna 1978 se mi dostalo do rukou prvni šitíčko a následujících pár let měla má rodina o dárky postaráno. Nic, co se dalo rozstříhat, přešít a upravit, si přede mnou nebylo jisté. Rozhodnuti studovat módní design bylo samozřejmé. Ale nevyšlo to, nicméně a osud mě zavál aspoň do textilního města Moravská Třebová – 4 roky zemědělky, veškeré kapesné nanošené do partiové prodejny HedvyJ.

Doma jsem s třebovskými úlovky vedle sebe na stole o víkendu roztočila kolo babiččina šlapacího stroje a v pondělí zazářila novou módní kreací : výšivka na montérkách nebo laboratorním plášti, to bylo to nejmenší.

Z koníčka se postupem času stala pracovní posedlost…

Povolání módní poradkyně ve švýcarské firmě s nedílnou součástí – organizací módních přehlídek mě inspirovala k rozhodnuti otevřít si v Bernu vlastní ateliér. V zemi, ktera má, nejen, co se m´pdy týče, naprosto vše, zcela nelogické.

A opět 9. dubna – 2016 – potvrdila první švýcarská autorská módní přehlídka správný směr: Label «meine Sache » – Moje věc –  je postavena na přesvědčení, že vše a každý si zaslouží druhou šanci. A «moje věc» je, co dál…

Vše, co jsem si od doby třebovského mládí naložila do košíčku zkušeností a možností, je nyní mojí šancí. I v dobe masového konzumu chce mnohý z nás uniformnímu davu unikat. Proč svou jedinečnost nenosit navenek?

Vše je moje fantazie – materiály svých modelů získávám od přátel. Vybírám v second handech. Zpracovávám netypické kombinace. Vše je dovoleno. Že by se díra, nebo dokonce flek staly centralním tématem nového modelu ? Jistě že anoJ!

Proč by měl mít sprchový závěs využití jen v koupelně ? Honem ven, čelit větru dešti: je dovoleno najít nové možnosti – a být ne závěsem, ale pršipláštěm !? Moje věc!

Moje věc je ukázat Švýcarsku, že zlaté české ručičky jsou šikovné v chirurgii – i v originální módě.

Při svých návštěvách doma sbírám inspirace, příběhy, motivace – materiály. Nevynechávám třebovské prodejny látekJ!!!

A v hlavě další plány. Vyhraju? Risiko? Fiasco? Uvidíme…

PS: Regina B. a její české partnerky už brzy otevřou v Moravské Třebové prodejnu. Uvidíme Fiasco:-)!