Dvě loupežná přepadení v Trutnově objasněna! Pachatel je již ve vazbě

Dvě loupežná přepadení v Trutnově objasněna! Pachatel je již ve vazbě

7320
Sdílejte

Trutnovští kriminalisté vypátrali v pátek (6. 4. 2018) po čtyřech hodinách od spáchání loupežného přepadení ve Spojenecké ulici podezřelého muže, kterého policisté ze zásahové jednotky zadrželi v místě jeho současného bydliště.

Policejní komisař proti němu zahájil trestní stíhání ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež.

Obviněnému třiatřicetiletému muži (nejednalo se o muže české národnosti) klademe za vinu, že v sobotu (31. 3. 2018) se zbraní v ruce vešel do jedné prodejny na Zelené louce v Trutnově, namířil jí na prodavačky a požadoval po nich vydání finanční hotovosti. Ženy mu z obavy o život vydaly téměř 15 tisíc korun a on poté z místa utekl.

O šest dní později (6. 4. 2018) opět se zbraní v ruce se stejným záměrem vstoupil do sázkové kanceláře ve Spojenecké ulici, odkud si odnesl finanční hotovost téměř 4 tisíce korun.

Naštěstí ani při jednom „přepadení“ svou zbraň nepoužil a nikomu ze zúčastněných osob fyzicky neublížil.
V pátek dopoledne trutnovští policisté a kriminalisté společně s kolegy z okolních obvodních oddělení, s psovody a se strážníky Městské policie Trutnov po muži intenzivně pátrali. Zanedlouho díky perfektní spolupráci se podařilo zjistit totožnost podezřelého a také jeho současné bydliště.

Kriminalisté ještě v pátek provedli u zadrženého muže domovní prohlídku, při které zajistili bankovky, černou plynovou pistoli s náboji a oblečení, ve kterém muž zločin spáchal.
Obviněný cizinec ve své výpovědi uvedl, že svého jednání lituje, jednal prý tak ze zoufalství, když prohrál velký finanční obnos, který mu poté chyběl na úhradu za bydlení.

Jelikož hrozilo, že obviněný uprchne, aby se vyhnul trestu, kriminalisté po řádném zadokumentování zaslali státnímu zástupci podnět na vzetí obviněného do vazby.

Soudce Okresního soudu v Trutnově v sobotu (7. 4. 2018) odpoledne rozhodl o tom, že „lupič“ bude stíhán vazebně.

V případě prokázání viny mu hrozí až desetiletý pobyt ve vězení. 

por. Pižlová Šárka, DiS.
tisková mluvčí ÚO Trutnov, PČR
prepadeni-trutnov-4prepadeni-trutnov-3prepadeni-trutnov-2prepadeni-trutnov-1prepadeni-trutnov