Druhý ročník akce Noc venku ve Dvoře Králové nad Labem

Druhý ročník akce Noc venku ve Dvoře Králové nad Labem

1752
Sdílejte

Pečovatelská služba Města Dvůr Králové nad Labem a městské kulturní zařízení Hankův dům pořádá ve čtvrtek 19. listopadu 2. ročník benefiční akce Noc venku na podporu osob bez domova.

Cílem je přiblížit veřejnosti zážitkovou formou problematiku bezdomovectví, ukázat tvrdou realitu života na ulici, vyvolat diskusi, vybrat trvanlivé potraviny (formou vstupného) určené pro bezdomovce a odvážlivcům umožnit zažít si noc venku  přespáním na veřejném prostranství. Na programu budou studentské filmy o bezdomovectví z místního prostředí, přednášky s diskusí o chudobě, závislostech, mýtech o bezdomovectví, dále příběhy osob žijících na ulici (nebo bezdomovectvím ohrožené), kulturní program v podání dvorské kapely Green Day Revival, nocování na náměstí Václava Hanky, společná snídaně pod širým nebem. Akci bude provázet tematická výstava fotografi í a příběhy osob bez domova.

Prvního ročníku se vloni zúčastnilo přes 200 účastníků, venku přespalo 54 odvážlivců a celkem se vybralo 1212 kusů trvanlivých potravin.

Kde: Dvůr Králové nad Labem – Hankův dům a náměstí Václava Hanky.
Kdy: 19. listopadu 2015 od 18 do 7 hodin.
Vstupné: trvanlivé potraviny v minimální hodnotě 50 Kč.
Informace pro spáče: nezapomeňte si karimatku a spacák! Kartony budou zajištěny. Více na www.psdvurkralove.cz a facebook Noc venku Dvůr Králové nad Labem.

Partneři projektu: město Dvůr Králové nad Labem, odbor sociálních věcí Královéhradeckého kraje, RIAPS Trutnov, Městská policie Dvůr Králové nad Labem, Technické služby města Dvora Králové nad Labem, Střední škola informatiky a služeb, Ústav sociální práce Univerzity Hradec Králové, Gymnázium a SOŠ Hostinné, Jaroslav Janeček – ARPA – tiskárna, MEPAP, s. r. o., Pavel Hauser – Stavhaus, MKInet, s. r. o., Gastro Fiedor, Oblastní spolek Českého červeného kříže Trutnov a Místní skupina ČČK Žacléř, Katka a spol. pekařství, s. r. o., Truhlářství Lukáč, Společenství obcí Podkrkonoší. Mediální partneři: Rádio Černá Hora a Krkonošský deník.

Mgr. Marcela Hauke
ředitelka Pečovatelské služby Města Dvůr Králové nad Labem

dvur_kralove_noc-venku_2015