Dopravu v Královéhradeckém kraji dnes komplikoval nadměrný náklad

Dopravu v Královéhradeckém kraji dnes komplikoval nadměrný náklad

2550
Sdílejte

Souprava s válcovitou nádrží o váze 112 tun vyrazila dnes, v pátek 17. března na trasu dlouhou 160 kilometrů z královéhradeckých ZVU Strojíren do mělnického přístavu. Náklad vyjel z Hradce Králové a pokračoval přes Hořice v Podkrkonoší na Úlibice. Pokračovat měl dále přes Jičín, Kopidlno a Dymokury do obce Okřínek nedaleko Poděbrad. Bohužel se však zjistilo že neprojede pod dopravním značením u Jičína a tak stojí na hlavní silnici na Jičín u benzinové čerpací stanice u Robous. Souprava bude pokračovat do Mělníka kam by měla dorazit po poledni v úterý 21. března.

Obyvatelům byl chvilkově odpojen také elektrický proud.

Souprava o celkové délce přes 33 metrů, šířka dosahuje téměř 6 metrů a výška 7 metrů. Přepravovaná nádrž na uskladnění sirovodíku v chemickém průmyslu je dlouhá 28 metrů a široká 5,8 metru.

Jsem zde šestnáct let, a co do parametrů jde o třetí největší náklad, který jsem zde zajišťoval,“ uvádí logistik hradeckých strojíren Petr Dostál pro Českou televizi. „Náklad je to extrémní hlavně svou výškou, široký není a na komunikacích bude provoz zachován – akorát budou vozidla zastavená na krajnici.

Podívejte se na reportáž České televize – http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/kralovehradecky-kraj/2059264-pozor-jede-nadrz-nadmerny-naklad-mezi-hradcem-a-melnikem-omezi

nadmerny-naklad-zvu-strojirny-hradec-kralove