Dopravní komplikace v Jaroměři – Tyršův most je na více než půl...

Dopravní komplikace v Jaroměři – Tyršův most je na více než půl roku uzavřen. Kudy autem na náměstí?

1834
Sdílejte
Uzavření Tyršova mostu, který ústí na centrální náměstí v Jaroměři, bylo z důvodu rekonstrukce plánováno na první půlku měsíce dubna letošního roku.
Jak to vypadá se situací okolo Tyršova mostu?
V těchto dnech došlo k předání staveniště a k zahájení stavebních
prací. Objízdná trasa je vedena obousměrně přes lokalitu Na Valech, obchůzná trasa pak také přes lokalitu Na Valech nebo přes Komenského most.
Jaká dopravní omezení můžeme očekávat?
Doprava bude díky semaforům řešena kyvadlově. Ze směru z náměstí bude umístěn semafor před vchodem do budovy pošty. Ze směru z lokality Na Valech bude umístěn semafor u nábřežní zdi (viz. situační plánek). Šikmá parkovací stání před budovou pošty nebude možné využívat.
Budou nějaká dopravní omezení i v lokalitě Na Valech?
V této lokalitě žádná omezení nebudou, parkoviště bude v provozu bez omezení
A v Jaromírově a Havlíčkově ulici bude stávající provoz zachován?
Po dobu rekonstrukce Tyršova mostu budou moci vozidla těmito ulicemi projíždět a „průjezd zakázán“ bude dočasně zrušen. Tímto dopravním opatřením umožňujeme řidičům další možnost vjezdu na náměstí.
Budou v souvislosti s touto rekonstrukcí ještě nějaká další
omezení?
Ano, budou. Vzhledem k omezenému příjezdu k budově pošty doporučujeme k podání většího množství balíků využít poštu Na Zavadilce případně v Josefově. I přes tuto skutečnost bude provozní doba pošty zachována. Dále pak bude snížen počet parkovacích míst na parkovišti v ulici Sladovna, jelikož zde budou vyhrazena 4 stání pro vozidla České pošty.
A v případě výjezdu z ulice nábřeží 17. listopadu bude provoz zachován?
Ano, provoz zůstane bez omezení, pouze vyjma několika dní, kdy bude nutné provést propojení inženýrských sítí. Toto omezení však bude až v době uložení těchto sítí z provizorní lávky zpět do tělesa mostu. O tomto omezení budou občané s předstihem informováni.
Jak dlouho bude tedy rekonstrukce Tyršova mostu trvat?
Dle uzavřené smlouvy o dílo by měly stavební prácetrvat 200  dní od předání staveniště, tudíž předpokládáme, že znovuotevření Tyršova mostu by mělo být počátkem listopadu letošního roku.
Zdroj: město Jaroměř