Dobrá zpráva v horký den, nový 25 m bazén v Aqua centru...

Dobrá zpráva v horký den, nový 25 m bazén v Aqua centru Pardubice otevírá tuto sobotu

2771
Sdílejte

O týden dříve, než se předpokládalo, ale kolaudace a potřebná razítka jsou již na papíře, voda nauštěná a tak již tuto sobotu 8. června můžete vyrazit to nového 25 metrového bazénu v Aqua Pardubice.

Kapacita stávajícího padesátimetrového bazénu již nebyla, zejmén vzhledem k potřebám sportovních plaveckých klubů, reprezentace České republiky a navýšení počtu hodin v rámci plavecké výuky, dostačující. Přístavbou navíc dojde k rozšíření služeb aquacentra, v nabídce se nově objeví rehabilitační cvičení, plavání pro seniory nebo těhotenské plavání,“ tak zahajoval stavbu tehdejší primátor Pardubic Martin Charvát.

Nový pětadvacetimetrový bazén se stal součástí stávajícího areálu, takže se nemuselo budovat žádné další zázemí.

Areál aquacentra tak tvoří čtyři části – pětadvacetimetrový, padesátimetrový bazén, wellness centrum a část věnovaná dětem, kterou je aquapark se skluzavkami, tobogany a divokou řekou. Ve vybavení nechybí ani bazén pro kojence.

Zaplavat si můžete v nejmodernějším bazénu v Česku nebo si užít radovánky na tobogánu či v divoké řece. Tobogán je dlouhý 102 metrů. Další atrakce, které jsou k dispozici: trojskluzavka, dvojitá prostorná vířivka, široká kruhová řeka, která tvoří prstenec kolem kruhového bazénu vln. Zde jsou vlny tvořeny pohybem obřího míče. Nad tímto prostorem je prosvětlený globus. Další bazén nabízí horolezeckou stěnu nad vodní hladinou a prostor pro skoky do vody. Součástí vnitřního aquaparku je pak také dětský bazén se skluzavkou a brouzdaliště.
Vnitřní 50 m. bazén s tribunou slouží nejen na pořádání plaveckých závodů a tréninky, ale také pro kondiční plavání veřejnosti. Součástí tohoto prostoru je také parní kabina.

Ve wellness centru můžete relaxovat ve finské sauně, sněhové komoře či infrakabině. K dispozici je i Kneippova lázeň či nejrůznější masáže.