Do Hradce proudí tisíce roušek, připraveny jsou tisíce litrů desinfekce

Do Hradce proudí tisíce roušek, připraveny jsou tisíce litrů desinfekce

2552
Sdílejte

V těchto dnech probíhá intenzivní distribuce jednorázových i látkových roušek prostřednictvím hradeckého magistrátu. Radnice dostala 21 tisíc jednorázových roušek od společnosti Elektrárny Opatovice, které jsou postupně distribuovány mezi seniory, obecní úřady spádové oblasti ORP a také zaměstnance města a jeho organizací. Vedle toho stále probíhá rozdělování zbylých látkových roušek. V současné době má také magistrát k dispozici desinfekci ANTI COVID – 19, kterou mohou používat městské organizace a obce ORP k vybraným účelům.

 

„V první řadě patří velké poděkování elektrárně Opatovice za obrovské množství jednorázových roušek, které postupně rozdělujeme mezi zaměstnance dopravního podniku, další velké množství putuje do sociální oblasti, seniorům, do okolních obcí a také zaměstnancům města a městských organizací,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. Vedle toho město distribuuje látkové roušky, které nakoupilo od externích dodavatelů nebo dostalo od hradeckých dobrovolníků a švadlen z divadel Klicperovo a Drak. „Všem, kteří se podíleli na šití a distribuci roušek, bych rád upřímně poděkoval za jejich nezištnou pomoc. Díky nim se podařilo rozdat tisíce roušek mezi ty, kteří je skutečně potřebují,“ dodává primátor.

 

Další čtyři tisíce jednorázových roušek městu k postupnému přerozdělení mezi potřebné poskytl Královéhradecký kraj, stejně jako dva tisíce litrů desinfekce. „Desinfekce, které máme, jsou v baleních po pětilitrových kanystrech. V příštím týdnu také očekáváme další dodávku desinfekčních gelů. Pokud vše půjde dobře, mohli bychom příští týden mít takové množství desinfekce, které by všem městským organizacím vystačilo na 14 dní,“ doplňuje primátor. Magistrát zajistil také 23 tisíc kusů gumových rukavic, které jsou dodávány zaměstnancům úřadu, městským organizacím a jednotkám sboru dobrovolných hasičů.

 

Hradecký magistrát děkuje za poskytnuté ochranné a desinfekční pomůcky. Zároveň patří poděkování také všem, kteří šijí látkové roušky a svou dobrovolnickou činnosti pomáhají velkému množství lidí.

 

zdroj: Statutární město Hradec Králové