Desáté utkání hokejové extraligy za dveřmi

1924
Sdílejte

Devět odehraných kol mají za sebou extraligoví hokejisté Hradce Králové a Pardubic, mezi nimiž nechybělo ani vzájemné ostře sledované střetnutí v rámci východočeského derby. Prozatím si o něco málo lépe vedou královéhradečtí, kteří po neúplném devátém kole drží 9. příčku.

Pardubice svou formu zatím hledají

Šestinásobný mistr nejvyšší české hokejové soutěže, naposledy v roce 2012, však do letošní sezony nevstoupil ani zdaleka tak úspěšně, jak je od perníkářů zvykem. Po pěti kolech na jejich kontě dokonce stále svítila v kolonce bodů nula, když právě v 5. kole došlo i na střetnutí s největším konkurentem z Hradce Králové.

Ten naopak ukázal svou sílu a již v první třetině výrazně nakročil k vítězství. Ač hostující Pardubice po gólu Kauta ze třetí minuty vedli, trvalo královéhradeckým pouze jednu a čtvrt minuty, aby utkání rozhodli ve svůj prospěch. Na branku Čápa totiž vzápětí navázal Potulny a Kukumberg a rázem byli domácí v brankovém trháku. Ten ještě krátce před první sirénou podtrhl Jarůšek. Nedisciplinovanost hostí pak na začátku druhé části ještě potrestal Džerinš a Gregorc, aby i teoretické šance Pardubic vymizely jako pára nad hrncem. Na začátku třetí části sice Bárta také v přesilovce snížil, ale ani neproměněný nájezd Červeného s Hradcem nezacloumal. Naopak ještě 2 branky přidal, když se trefili Dietz a Bednář a rozhodli tak o výhře domácích před téměř šesti a půl tisíci diváky v poměru 8:2. První vzájemné střetnutí ze čtyř, které letošní extraliga nabídne tak potěšilo domácí příznivce, kterým byli nakloněni i odborníci. Z řad fanoušků tak nemohly chybět sázky na letos lépe hrající Hradec, který svou roli potvrdil.

hokej-hc-mountfield

Pardubice však po tomto výrazně neuspokojivém výsledku začaly i bodovat, když si postupně připsaly 2 body s Chomutovem, bod s brněnskou Kometou a v neposlední řadě i výhru s posledními Karlovými Vary. Ani tento vzestup však prozatím nevedl v extraligové tabulce výš než na nelichotivé předposlední místo, ovšem stále s pouhou tříbodovou ztrátou na příčky znamenající postup do bojů o play-off.

Hradec Králové body sbírá pravidelně

Vysoká výhra ve východočeském derby nebyla pro královéhradecké jediným bodovým ziskem. Body si nepřipsali hradečtí hokejisté pouze ve třech střetnutích, taktéž dokázali porazit Karlovy Vary a k tomu navíc ještě posbírali 5 bodů, když hokejisté dotáhli utkání do prodloužení, které v tom posledním případě na domácím ledě s Libercem nakonec na penalty vedl i k zisku druhého bodu z utkání. V součtu tak mají na kontě 11 bodů, které vedly k prozatímní deváté příčce.

Hradec Králové se v pátečním utkání představí na ledě aktuálně páté Olomouce, která si v letošním ročníku drží svou formu z loňska. V neděli 9. 10. se pak již Hradec předvede také na domácím ledě, když přivítá od 17 hodin o skóre druhý Třinec.

hokej-hc-dnamo

To Pardubice mají páteční večer z extraligové scény volný, k nedělnímu střetnutí pak zajíždí na led prozatím desátých Vítkovic. Domácí led pak opráší v úterý 14. 10., kdy se v dohrávce 6. kola utkají perníkáři od 18 hodin se Zlínem, který je nyní o dva body, ale i dva méně odehrané zápasy, na jedenácté příčce. Hned v pátek 14. 10. pak v televizním utkání vyzvou znovu doma Plzeň. Aby Hradci nebylo střetnutí se Zlínem líto, bude to právě příští pátek, kdy na jejich led vyrazí. V nabitém programu příštích sedmi dní je tak ve hře pro oba týmy opravdu hodně.