Další způsob prodeje jízdenek v královéhradecké MHD HOPON – díky mobilní aplikaci

Další způsob prodeje jízdenek v královéhradecké MHD HOPON – díky mobilní aplikaci

1774
Sdílejte

V průběhu druhé poloviny měsíce září 2017 přijde Dopravní podnik města Hradec Králové (www.dpmhk.cz) s již před časem avizovanou aplikací, s kterou si budou moci cestující zakoupit jednotlivé jízdné a všechny typy předplatných jízdenek.
Momentálně se ladí závěrečné testy, kdy bude samotný systém doladěn a odstranění drobných problémů bude připravovaný systém nabídnut pro veřejnost.
HOPON je mobilní aplikace pro chytré telefony, která umožňuje bezpečnou úhradu jízdného v MHD prostřednictvím Vašeho mobilu a zvyšuje komfort cestujících v MHD v Hradci Králové. Aplikace umožní nákup libovolné jízdenky nabízené a používané v síti MHD, tedy i časové.

Aplikaci si budete moci stáhnout do Vašeho chytrého telefonu zdarma na Google Play či App Store. Podporované verze: Android od verze 4.4 a iPhone od verze 9.

Systém bude provozován souběžně se stávajícími způsoby nákupu jízdného jako je městská karta, sms jízdenka či platba bankovní kartou (autobusy na nočních linkách a všechny trolejbusy), kdy tyto moderní systémy mohou v budoucnosti napomoci ve snaze Dopravního podniku v královéhradecké MHD nahradit papírové jízdenky.

Není to ovšem jediná novinka, která se v DPmHK udála. Od 4. září začala pro cestující fungovat také takzvaná zelená linkavíce info v tomto článku.

hopon-dpmhk