Cyklobusy 2022 v Královéhradeckém kraji

Cyklobusy 2022 v Královéhradeckém kraji

4857
Sdílejte

V sobotu 28. května 2022 zahajují, v koordinaci Svazku Krkonoše, Krkonošské cyklobusy 19. ročník dopravní obslužnosti v nejvyšších českých horách a jejich podhůří.

krkonošské cyklobusy – jízdní řády 2022

V letošní letní sezoně budou přepravovat cyklisty s koly i turisty od 28. 5. do 29. 9. 2022

Červen: víkendy. Červenec a srpen: denně. Září: čtvrtek, víkend, svátek

Jízdní řády Krkonošských cyklobusů zařazených do dopravní obslužnosti Libereckého i Královéhradeckého kraje a finančně podpořených Libereckým a Královéhradeckým krajem, budou vyvěšeny na autobusových zastávkách cyklobusů.

Informace naleznete dále na autobusových nádražích, v krkonošských informačních centrech, v recepcích spolupracujících hotelů, pensionů, na www.krkonose.eu, www.holidayinfo.cz, na webech dopravců, na IDOS.cz.

Informace o spojích IDOL (Liberecký kraj): +420 704 702 000

Informace o spojích IREDO (Královéhradecký kraj): +420 491 580 333

Časy příjezdů a odjezdů autobusů nejsou orientační. Stává se, že při větším počtu cyklistů trvá nakládání kol déle, a tak se odjezd ze zastávky pozdrží až o 10 minut. Proto na přestupových místech na sebe autobusy čekají.

Přívěsy uvezou 11–35 kol a v autobuse se přepraví 45–55 osob.

Skupiny nad 15 osob hlaste nejpozději 7 dní před přepravou pomocí formuláře www.dopravakhk.cz

Pro větší skupinu cykloturistů není možné v lince rezervovat místa. Lze objednat celý zvláštní autobus.

Elektrokola jsou přepravována, musí však mít pro přepravu odmontovánu baterii a kolo si musí cyklista naložit sám. Je zřejmé, že starší lidé mají s naložením jistý problém, proto je třeba si v kolektivu vypomoci.

 

Doporučujeme naplánovat cyklovýlet z bodu A do bodu B a vrátit se zpět z jiného nástupního místa. Doporučené cyklovýlety výlety naleznete na www.krkonose.eu.

 

Ceník každého dopravce je zveřejněn na webových stránkách. Cena je počítána dle ujetých km. Kolo 30 Kč. Pes je v přepravním řádu dopravců povolen, platba 50 % ceny jízdného.

 

TIP:

Na youtube – kanál Krkonoše Svazek – najdete inspirativní videa z 15 tras po celých Krkonoších.

 

Bližší informace a také mnohé tipy na cyklovýlety najdete na www.krkonose.eu. Jízdní řády jednotlivých linek jsou během provozu cyklobusů vyvěšeny na autobusových zastávkách. Tištěné jízdní řády „do kapsy“ vám dají zdarma od konce května do září v krkonošských informačních centrech.
Krkonoše – svazek měst a obcí koordinuje a spolufinancuje celý projekt. Provoz veřejné dopravy Krkonošských cyklobusů je dotován Královéhradeckým a Libereckým krajem.