Cyklistická sezóna začíná, ČD otevírají v Pardubickém kraji půjčovny kol

Cyklistická sezóna začíná, ČD otevírají v Pardubickém kraji půjčovny kol

5988
Sdílejte

Se začátkem turistické sezóny otevírají České dráhy půjčovny kol také v Pardubickém kraji.  Celkem 18 půjčoven kol Českých drah bude od dubna až do konce října sloužit zájemcům o poznávání Pardubického kraje. Podobně jako v předchozích letech budou i letos v provozu půjčovny kol na hlavním nádraží v Pardubicích, v České Třebové, Chrudimi a Letohradu. Vracení kol a výpůjčky po předchozí rezervaci budou navíc možné v dalších čtrnácti větších stanicích od Přelouče až po Moravskou Třebovou. S vypůjčenými bicykly je možné naplánovat řadu zajímavých tras malebnou krajinou Polabí, Železných hor nebo podhůří Orlických hor, a to bez starostí z přepravy kol na místa výletů. Podobná služba funguje také na území Královéhradeckého kraje

Jízdní kola budou umístěna ve stanicích Pardubice hl.n., Chrudim, Česká Třebová a Letohrad. Cykloturisté si ale můžou předem domluvit vyzvednutí nebo vrácení kola také ve stanicích Brandýs nad Orlicí, Hlinsko v Čechách, Choceň, Jablonné nad Orlicí, Králíky, Lanškroun, Moravská Třebová, Polička, Přelouč, Slatiňany, Svitavy, Ústí nad Orlicí město, Žamberk a Žďárec u Skutče. V půjčovnách kol jsou k dispozici také dětská kola, dětské cyklosedačky a koloběžky. Kromě půjčovny na pardubickém hlavním nádraží, která je otevřena celoročně, budou všechny ostatní pobočky fungovat od 1. dubna do 31. října. Rezervace jsou možné denně od 7 do 18 hodin na telefonním čísle 725 752 148 nebo e-mailu PCEpujkol@zap.cd.cz.Vyrazit na výlet s vypůjčeným kolem ČD je velmi pohodlné. Zákazník se nemusí starat o přepravu kola do výchozího místa výletu a vypůjčený bicykl může vrátit v jiné půjčovně ČD v rámci Pardubického kraje, kterou nahlásí při výpůjčce kola. Zájemcům jsou nabízena kvalitní trekingová a horská kola s předpisovou výbavou a pravidelným servisem. Při zapůjčení kola je nezbytné podepsat nájemní smlouvu, předložit dva osobní doklady (občanský, řidičský průkaz nebo např. In Kartu ČD), zaplatit půjčovné a složit vratnou kauci. Zákazníci Českých drah, kteří jsou zaregistrovaní do věrnostního programu ČD Body, si můžou vyzvednout za 50 bodů voucher k bezplatnému zapůjčení jízdního kola.Podrobnosti o cyklopůjčovnách ČD a dalších službách pro cyklisty jsou na webu www.cd.cz/cdbike.

Ceník služeb v cyklopůjčovnách ČD v Pardubickém kraji

(platí od 30. března do 31. října 2018)

nájemné

pro 1 osobu,

beze slev

pro 1 osobu,

s In Kartou a jízdenkami Interrail a Eurail

celodenní

180 Kč

150 Kč

dětské kolo (1 den)

120 Kč

120 Kč

dětská cyklosedačka (1 den)

25 Kč

25 Kč

půjčení přilby (1 den)

25 Kč

25 Kč

vratná kauce

1 000 Kč / 1 kolo

2000 Kč pro skupinu

Cyklopůjčovny Českých drah jsou mezi zákazníky velice oblíbené. V Pardubickém kraji loni využilo tuto nabídku celkem 319 zákazníků, oproti roku 2015 asi o 60 více. Nejvyužívanější byla půjčovna v České Třebové, kde si kola vypůjčilo 63 zákazníků. Oblíbené byly loni také pobočky v Moravské Třebové (53 výpůjček), Letohradu (50 výpůjček) a Chocni (39 výpůjček)

 
zdroj: www.cd.cz

cdbike-pujcovny-kol-ceske-drahycdbike