Chystáte v příštím roce svatbu? Můžete ušetřit 1000 kč za poplatek!

Chystáte v příštím roce svatbu? Můžete ušetřit 1000 kč za poplatek!

2301
Sdílejte

Pokud plánujete v příštím roce svatbu, tak můžete trochu ušetřit. Stačí si termín vybrat již nyní. Magistrát Hradce Králové totiž nabízí pětašedesát  oficiálních bezplatných oddávacích dnů, které můžete využít. Pokud si vyberete jiný den nebo jiné místo, budete platit tisíc korun.

„Nejmenší zájem o uzavření manželství je tradičně v zimě naopak největší zájem snoubenců uzavřít manželství je stále od června do září, a proto jsou v uvedeném období schváleny jako oddávací dny všechny pátky a téměř všechny soboty. Prázdninové termíny jsou vždy velmi rychle zarezervovány, a to s velkým časovým předstihem. V posledních letech je znát větší zájem i o květnové termíny, proto se v příštím roce objeví v plánu opět čtyři oddávací dny v tomto období,“ prozrazuje Ľudmila Ducháčová z magistrátu města Hradec Králové.

Úředně stanoveným místem pro konání svatebních obřadů je dům U Špuláků. Pro ty, kteří chtějí skromný a soukromý obřad, magistrát nabízí malou obřadní místnost přímo ve své budově. V domě U Špuláků bude možné uzavřít také registrované partnerství osob stejného pohlaví. Gayové nebo lesbičky totiž podle zákona mohou uzavřít registrované partnerství jen na určeném místě, což je v Hradci Králové pro příští rok matrika magistrátu a právě obřadní síň domu U Špuláků. Oddávat se bude v časech od 9 do 14 hodin. „Pokud si snoubenci vyberou  jiný termín nebo místo, než bylo schváleno radou, je třeba vždy kontaktovat oddělení matriky. Pak zaplatí poplatek ve výši jeden tisíc korun,“připomíná vedoucí oddělení matriky Zuzana Soukupová z magistrátu Hradce Králové.

stavebni-foto

Zdroj: www.hradeckralove.cz