Bezplatný kurz pro mladé řidiče Ford Driving Skills for Life 6. –...

Bezplatný kurz pro mladé řidiče Ford Driving Skills for Life 6. – 8. září 2019 – Hradec Králové

2651
Sdílejte

Další ročník bezplatných kurzů pro mladé řidiče Ford Driving Skills for Life je tady!

Chcete-li si osvojit bezpečné návyky za volantem a naučit se zvládat složité situace, zaregistrujte se co nejdříve na https://ford.to/2KzYOlD a připojte se k nám ve dnech 6.– 8. 9. na polygonu v Hradci Králové!

Akce je určena pro mladé řidičky a řidiče ve věku 18–24 let s platným řidičským průkazem skupiny B.

Program Ford Driving Skills for Life se podruhé ve své historii podívá do České republiky, a to opět v podobě speciálního praktického kurzu pro mladé řidiče zdarma. Kurz je přístupný pro všechny držitele českého řidičského oprávnění ve věku od 18 do 24 let, kteří se zaregistrují na stránkách zde.

Školení se konají na polygonu v Hradci Králové a pro účastníky jsou zcela zdarma*. Parkování na místě je zajištěno.
Co na ně čeká?
1. Lekce ovládání vozidla (zvládnutí přetáčivého smyku)
Testovací vůz bude vybaven speciálními plastovými návleky na zadních kolech, které simulují ztrátu přilnavosti. Díky tomu budou účastníci moci zjistit, jaké to je, když jim „ujede zadek“ a jak tuto situaci správně zvládnout.

2. Reakční doba a rozpoznání nebezpečí
V tomto případě se jedná o aktivitu, v níž účastníci poznají, jak dlouhá je brzdná vzdálenost a jaká je jejich reakční doba. Na testovací dráze budou rozmístěny tři semafory a úkolem účastníků bude provést co nejrychleji nouzové zastavení, jakmile se na nich rozsvítí zelená. Řidiči tak pochopí, jakou dráhu auto urazí než zastaví.

3. Vliv nedostatečné pozornosti věnované řízení a požití návykových látek
Akce Ford Driving Skills for Life dá mladým lidem jedinečnou příležitost vyzkoušet si nanečisto, jaké to je, když řídí pod vlivem alkoholu nebo drog. Za volant se totiž posadí se speciálními brýlemi a v unikátním obleku, obojí simuluje vliv návykových látek na řidiče.

Účastníci si také budou moci vyzkoušet, jakým rizikům se vystavují, když kromě svého vozu ovládají i mobilní telefon.

4. Technické okénko
Doplňkem k jednotlivým cvičením bude i technické školení, jenž mladé šoféry seznámí s nejnovějšími asistenčními systémy, které se mohou postarat o jejich bezpečí. Naučí se, jak fungují i jak je správně ovládat.

A to není všechno… Pro účastníky jsme rovněž připravili nejmodernější výukové programy využívající virtuální realitu, které je naučí ohleduplnosti na silnicích. Budou si totiž moci vyzkoušet, jak jejich jednání vnímají ostatní, zranitelnější účastníci silničního provozu.

* Zdarma je účast na kurzu, zúčastnění si musí sami platit dopravu a ubytování. 

Výukový Modul „Share the Road“

Součástí DSFL je i letos výukový modul „Share the Road“, jehož cílem je podpořit bezpečnější způsoby interakce mezi řidiči a cyklisty na evropských silnicích.
V novém modulu si účastníci osvojí takovou techniku vystupování z vozu, aby neúmyslně neotevřeli dveře do cesty blížícímu se cyklistovi. Dále se naučí, jak nepřehlédnout cyklistu v mrtvém úhlu a jak cyklisty bezpečně předjíždět s dostatečným bočním odstupem.

Program virtuální reality „WheelSwap“ pak umožní motoristům i cyklistům zažít pohled z druhé strany, jak nepříjemné a potenciálně nebezpečné může být bezohledné chování jiné skupiny účastníků provozu. Celých 78 procent účastníků DSFL, kteří program vyzkoušeli v roce 2018, uvedlo, že svoje chování za volantem nebo za řídítky změní.

zdroj: www.forddsfl.cz