Bezpečné nábřeží – čtvrtek 5. září 2019 – Eliščino a Smetanovo nábřeží...

Bezpečné nábřeží – čtvrtek 5. září 2019 – Eliščino a Smetanovo nábřeží – Hradec Králové

3024
Sdílejte

Ve čtvrtek 5. září se Eliščino a Smetanovo nábřeží stanou pravděpodobně místy s nejvyšší bezpečností v Hradci Králové. A to díky již tradiční akci s názvem Bezpečné nábřeží.

Bezpečné nábřeží je prezentační a osvětová akce, která má za cíl ukázat široké veřejnosti dovednosti a techniku všech složek Integrovaného záchranného systému Královéhradeckého kraje a jejich partnerů.

„Obyvatelé Hradce Králové a širokého okolí se na jednom místě přesvědčí o připravenosti jednotlivých složek IZS. Akce má preventivní charakter a přispěje k větší informovanosti občanů, protože každá složka IZS bude mít připravený doprovodný program, který zájemcům nejen z řad dětí ukáže, jak se správně zachovat v krizových situacích. Součástí programu bude i nábor nových dárců kostní dřeně,“ uvedl hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán.

Program Bezpečného nábřeží začne v 9:00 a skončí v 18:00. Jeho součástí budou rovněž statické ukázky současné i historické techniky hasičského záchranného sboru, policie, zdravotnické záchranné služby, celní správy, vodních záchranářů, horské služby či městské policie, která bude vystavená po celé délce Eliščina nábřeží. Součástí prezentace budou také statické a dynamické ukázky a závody dračích lodí. K vidění budou v nabitém programu také dynamické ukázky práce jednotlivých složek IZS.




Diváci v průběhu celého dne uvidí například ukázky zásahu záchranářského vrtulníku, simulovanou dopravní nehodu s vyproštěním osob, během níž předvedou perfektní spolupráci zasahující hasiči, záchranáři a policisté. Na nábřeží bude možné nejen zhlédnout, ale také si prakticky vyzkoušet ukázky a nácvik neodkladné resuscitace a první pomoci. Celou akci moderuje Mirek Vaňura.

V rámci doprovodného programu Bezpečného nábřeží bude připravena i preventivní akce Škody Auto. Zásady bezpečnosti v silničním provozu připomenou i pracovníci BESIPu. Pro děti bude připraven sportovní koutek. Napínavou podívanou bude i závod dračích lodí, ve kterém se utkají posádky jednotlivých složek IZS.