Adventní trh od soboty 16. do soboty 23. prosince se na Pernštýnském...

Adventní trh od soboty 16. do soboty 23. prosince se na Pernštýnském náměstí v Pardubicích

2388
Sdílejte

Od soboty 16. do soboty 23. prosince se na Pernštýnském náměstí v Pardubicích uskuteční Adventní trhy. Jejich součástí bude vánoční tržiště. „Nabídku účasti přijaly desítky prodejců z celé České republiky. K prodeji tak bude nejen dobré občerstvení, ale i nejedna inspirace na dárky pod vánoční stromek,“ uvádí Andrea Pavlíková, pověřená řízením Kulturního centra Pardubice, které trhy pořádá.

Adventní trhy budou zpestřeny nejen vánoční výtvarnou dílnou, ale i kulturním programem. Každé odpoledne náměstí rozezvučí vánoční koncerty. Zazpívají dětské pěvecké sbory nejen z Pardubic. Uslyšíme i známá jména – muzikálovou zpěvačku Magdu Malou se svým vánočním programem, skupinu Kantoři a jejich Dobrý večer Tobě, slavné melodie v podání účastníka ČESKO SLOVENSKO má talent Kristiána Alexandra Šebka nebo třeba bubenickou peckuWildSticks. „Na Pernštýnské náměstí dorazí i andělé. Budou na chůdách a s sebou přivezou velké sáně plné zvonků, světýlek a překvapení,“ dodává k programu Andrea Pavlíková. Na Pernštýnském náměstí bude navíc po celou dobu trhů pro návštěvníky k dispozici umělá ledová plocha, na které mohou vyzkoušet své bruslařské dovednosti.

Dřevěné domky pro řemeslníky budou na náměstí stát už od prvního adventního víkendu. A aby v čase před Adventními trhy nezely prázdnotou, budou prodejci obsazeny i v termínu 6. – 15. prosince. V této době se také budou moct děti svézt na vánočním kolotoči a i umělá ledová plocha tu vydrží po celý adventní čas, tedy od 2. do 23. prosince 2017.

trhy-perstynske-pardubice