Advent v Kostelci nad Orlicí – neděle 2. prosince 2018 – adventní...

Advent v Kostelci nad Orlicí – neděle 2. prosince 2018 – adventní jarmark a koncert

2547
Sdílejte

Zveme Vás první adventní neděli 2. prosince na 13. ročník Vánoční uličky. Od 10:30 budou probíhat na Jiráskově náměstí adventní jarmark. Čeká na vás nabídka vánočního zboží: jmelí, adventní věnce, svíčky, svícny, hračky, vánoční ozdoby a vazby, cukrovinky, adventní kalendáře, betlémy, výrobky uměleckých řemesel, občerstvení a mnoho dalšího. Dům dětí a mládeže Kamarád připravil v Klubu seniorů Pohoda rukodělnou dílničku pro děti a výstavu svých prací, a to od 11:00 do 16:00 hodin.

Adventní koncert bývá příležitostí k příjemnému zastavení v předvánočním shonu. Nejinak tomu bude i v kostele sv. Jiří od 16:00 hodin. Vánoční čas bude sice teprve začínat, ale tím spíše se můžete příjemně naladit již zkraje tohoto nejkrásnějšího období v roce a zanotovat si společně se žáky ZUŠ F. I. Tůmy při Charitativním adventním koncertu. Dobrovolné vstupné bude využito pro činnost Zdravotních klaunů v ČR.

Na závěr celého dne se na Palackého náměstí v 17:00 hodin rozsvítí vánoční strom a ve Sdruženém klubu Rabštejn budete moci zhlédnout baletní představení Louskáček, a to od 18:00 hodin.

Částečné omezení provozu v Kostelci nad Orlicí

V souvislosti s konáním 13. Vánoční uličky na Jiráskově náměstí a v navazující ulici Na Lávkách dojde z technických důvodů v sobotu 1. 12. ve večerních hodinách k uzavření průjezdu a omezení parkování v tomto prostoru. Toto uzavření potrvá až do neděle 2.12. Za účelem bezpečného pohybu účastníků adventního jarmarku a rozsvícení vánočního stromu bude i částečně uzavřeno Palackého náměstí.  Prosíme návštěvníky akce, aby v ohrazených místech neparkovali své automobily a dbali pokynů pořadatelů.  Děkujeme za pochopení.