5. ročník tradiční návštěvnické fotosoutěže – Renesanční inspirace zámku v Litomyšli

5. ročník tradiční návštěvnické fotosoutěže – Renesanční inspirace zámku v Litomyšli

1595
Sdílejte

Státní zámek Litomyšl vyhlašuje 5. ročník tradiční návštěvnické fotosoutěže, tentokrát na téma Renesanční inspirace zámku v Litomyšli. V roce 2019 zámek slaví 20. výročí zapsání zámeckého areálu v Litomyšli do seznamu světového dědictví UNESCO. Soutěž probíhá od 1. 4. do 28. 10. 2019.

Od 1. 4. do 28. 10. 2019 se mohou návštěvníci litomyšlského zámku zapojit do nové fotografické soutěže, tentokrát na téma Renesanční inspirace zámku v Litomyšli. V roce 2019 se veškerá pozornost zámku v Litomyšli obrací k 20. výročí zapsání zámeckého areálu v Litomyšli do seznamu světového dědictví UNESCO. Došlo k tomu 4. 12. 1999, kdy byl zámek, a budovy k němu patřící, zařazen na seznam Světového dědictví UNESCO jako příklad vzácné ukázky úpravy italského renesančního paláce pro podmínky zaalpských zemí.
Pokud se návštěvníkům zámku podaří zachytit některou z renesančních inspirací a kouzel této památky UNESCO, mohou fotografii poslat na speciální email renesancniinspirace@seznam.cz a zapojit se tak do letošní fotosoutěže.

Fotosoutěž na téma Renesanční inspirace zámku v Litomyšli, jako řada dalších dílčích kulturních akcí je součástí oslav k 20. výročí zapsání litomyšlského zámku na seznam světového dědictví UNESCO. V soutěži se hraje o rodinné volné vstupenky na litomyšlský zámek na rok 2020, knihy z produkce Národního památkového ústavu, publikace o českých hradech a zámcích, nebo drobné upomínkové předměty z Litomyšle.

Těšíme se na Vás a Vaše fotografie v roce 2019.

Podrobnosti o soutěži:

Téma: „Renesanční inspirace zámku v Litomyšli“

Pořadatel: Státní zámek Litomyšl a územní památková správa Národního památkového ústavu na Sychrově.

Doba trvání: 1. 4. 2019 – 28. 10. 2019

Rozsah: Soutěž je určena pro širokou veřejnost

Podmínky soutěže:
Jeden soutěžící může do soutěže poslat maximálně 3 fotografie.

  1. Fotografie přijaté do soutěže musí být odeslány do 28. 10. 2019 do 23:59 hod. na e-mail soutěže renesancniinspirace@seznam.cz.
  2. Fotografie by měly být doplněny názvem a kontaktem (jméno, tel. + e-mail) na autora.
  3. Velikost 1 fotografie (vzhledem k jejich možnému dalšímu zpracování) by měla být cca 1 MB.
  4. Zasláním fotografie souhlasí autor s jejím případným pozdějším použitím pro propagační účely zámku a dalších ročníků soutěže, stejně jako s podmínkami soutěže.
  5. Zasláním fotografie do soutěže odesílatel současně prohlašuje výhradní držení všech autorských práv k fotografii.
  6. Výherce/výherci nemohou požadovat finanční plnění za cenu/ceny získané v soutěži.

Více také na www.zamek-litomysl.cz