26.9. Národní den železnice 2015 v Hradci Králové

26.9. Národní den železnice 2015 v Hradci Králové

3417
Sdílejte

Letošní oslavy Národního dne železnice se budou konat v sobotu 26. září v Hradci Králové. Připomenou 176. výročí drážní dopravy na našem území a těšit se můžete na pestrý program. Od 2O hodin navíc skvělá světelná SHOW.

Letošní oslavy Národního dne železnice se budou konat v sobotu 26. září 2015 od 10 do 17 hodin v Hradci Králové na hlavním nádraží a v depu kolejových vozidel (DKV). Pestrý program pro malé i velké příznivce světa na kolejích začíná v 10 hodin a vstup je zdarma.

Národní den železnice 2015 je tradičně rozdělen do třech sekcí:
Ve Světě historie si na své přijdou především příznivci železniční nostalgie. K vidění bude přehlídka historických lokomotiv a nebudou chybět ani salonní vozy prezidenta T. G. Masaryka a G. Husáka. Nevšedním zážitkem se stanou parní jízdy historických vlaků.
Moderní tvář železnice se představí v rámci sekce Svět změny. Zblízka si každý může prohlédnout letošní novinku, elektrickou nízkopodlažní jednotku Interpanter, modernizovaný vůz AMpz pro linku do Hamburku nebo si projít soupravu ČD railjet. Představí se i kompletní „rodinka“ Regio…: RegioPanter, RegioShark a RegioSpider.
Víkendové rozptýlení nabídne Svět zábavy. Pro návštěvníky je připraven bohatý kulturní program. Rodiny se mohou zúčastnit závodu drezín. Pro děti bude připraven divadelní stan s železničními pohádkami, kinematovlak a spousta atrakcí. Chybět nebude ani slon Elfík a jeho skákací vůz. Pestrý výběr jídla a pití nabídnou stánky s občerstvením.

Více info na www.denzeleznice.cz