23. ROČNÍK JAZZOVÉHO A SWINGOVÉHO FESTIVALU ve Dvoře Králové

23. ROČNÍK JAZZOVÉHO A SWINGOVÉHO FESTIVALU ve Dvoře Králové

1547
Sdílejte

„Již 1. února se uskuteční první koncert. V příjemných prostorách krčmy Starý pivovar se od 19:30 hod. představí výborná britská bluesová zpěvačka Zoe Schwarz, kterou doprovodí na kytaru kolega z kapely Blue Commotion Rob Koral. Na baskytaru zahraje Tomáš Liška a za bicí usedne Tomáš Hobzek,“ přibližuje zahajovací koncert festivalu Zuzana Čermáková, ředitelka Hankova domu.

Druhý díl bude ve středu 15. února patřit Ondřeji Havelkovi a jeho Melody Makers, kteří zavítají po delší pauze do Hankova domu a od 19:00 hod. zde uvedou zbrusu nový pořad s názvem „Bude to jinak! Ještě znamenitější“.

„Swingu je věnováno i divadelní představení, které je svižnou procházkou historií tohoto hudebního žánru v podání členů Studia Ypsilon,“ zve Zuzana Čermáková na další část festivalu, která se uskuteční ve středu 15. března od 19:00 hod. v Hankově domě. Inscenace Swing neboli o štěstí rozvíjí myšlenku, že swing není jen hudba, ale že se v ní zažívá štěstí. Pro mladé je objevem a trendem, pro starší zase nestárnoucí záležitostí.

Hlavní festivalový večer je pak připraven na pátek 24. března, kdy se opět v Hankově domě uskuteční od 19:00 hod. velký koncert, během něhož si posluchači zcela jistě přijdou na své. Na úvod zahraje královédvorský Big Band Dvorský, po něm se představí mladý, energický orchestr Ježkovy stopy, který se zabývá předválečnou a válečnou českou swingovou hudbou a jeho vystoupení slibuje originální interpretaci a notové materiály s co nejvěrohodnějším zážitkem hudby 30. let 20. století.

„Závěr večera bude patřit JH Big Bandu Hradec Králové, se kterým jako host vystoupí zpěvák Ondřej Ruml,“ zve na hlavní hvězdu letošního ročníku Zuzana Čermáková.

Festival Dny R. A. Dvorského uzavře v pátek 31. března after party v Penzionu Za Vodou. Od 20:00 hod. zde zahraje EKG Jazz ve složení Jana Stránská – housle, Petr Stránský – trubka, Dalibor Hanč – kontrabas a Petr Mádle – klávesy.

Hankův dům, městské kulturní zařízení města Dvůr Králové nad Labem

 

 1. 2. ZOË SCHWARZ BLUE COMMOTION

krčma Starý pivovar

vynikající britskou bluesovou zpěvačku doprovodí na kytaru Bob Koral, Tomáš Liška na baskytaru a Tomáš Hobzek na bicí.

15. 2. ONDŘEJ HAVELKA A JEHO MELODY MAKERS

Hankův dům

BUDE TO JINAK! JEŠTĚ ZAMENITĚJŠÍ!

15. 3. SWING neboli O ŠTĚSTÍ, Jan Schmid a kolektiv

Hankův dům

Swing je vynikající muzika, která přináší oživující a omlazující zážitek. Pro mladé je objevem a trendem, pro starší nestárnoucí záležitostí – zkrátka swing. Swing je svižnou harmonií pro život, poskytuje uvolnění a potěšení, přinášející nadhled a štěstí. Swing chytne za srdce a hýbá tělem.
Hrají, zpívají a tančí: Martin Bohadlo, Mikuláš Čížek, Martin Janouš, Miroslav Kořínek, Jan Jiráň, Kamila Kikinčuková, Paulína Labudová, Markéta Častvaj Plánková, Dominik Renč, Renata Rychlá, Barbora Skočdopolová, Jiří Štědroň, Daniel Šváb, Jiřina Vacková, Jan Noha, Jan Večeřa.

24. 3. BIG BAND DVORSKÝ královédvorský swingový orchestr

JEŽKOVY STOPY mladý, energický swingový orchestr

 JH BIG BAND HRADEC KRÁLOVÉ a ONDŘEJ  RUML