17. Svatoanenské zahradní slavnosti v Žirči u Dvora Králové – sobota 21....

17. Svatoanenské zahradní slavnosti v Žirči u Dvora Králové – sobota 21. července

2720
Sdílejte

17. Svatoanenské zahradní slavnosti proběhnou v areálu Domova sv. Josefa – Barokního areálu Žireč v sobotu 21. července 2018 opět od 10. hodiny. Návštěvníci se mohou těšit na den plný kultury na třech scénách i na doprovodný program pro celou rodinu.

Pohodový den s bohatým programem pro celou rodinu nejen v překrásném prostředí bývalého zámeckého parku areálu Domova sv. Josefa – Barokního areálu Žireč u Dvora Králové n. L.

Akce bude zahájena v 10:00 hod. slavnostní mší svatou s barokní hudbou v kostele sv. Anny, kde se během odpoledne odehrají tři hluboká a meditativní představení. V 18:30 se můžete zaposlouchat do tónů žirečské zvonkohry v podání Prof. Václava Uhlíře s houslovým doprovodem Prof. Jiřího Kuchválka.
Především pro děti ožije nádvoří Domu sv. Josefa, kde se mohou těšit na Waldiniho kouzelnickou show, Kašpárkovo varieté nebo hru s názvem František blázen inspirovanou příběhem sv. Františka z Assisi. V parku budou pro děti po celý den připraveny zábavné workshopy, jízda na ponících, dřevěný kolotoč, skákací hrad nebo malování na obličej.

Hlavní hudební scéna bude opět pod širým nebem, v parku Areálu Žireč. Od 12:00 hod. se zde vystřídá 5 kapel. První zahraje folkový Fukanec, poté se představí Good Work se svými pop-gospely, folková legenda Nezmaři či Pavel Helan, finalista soutěže Československo má talent. Hvězdou letošních slavností je David Kraus s kapelou, který svým vystoupením celý program završí.Bohatým programem 17. Svatoanenských slavností bude provázet moderátor TV Prima Josef Mádle.

Bohatý je také doprovodný program, těšit se můžete na promítání dokumentu Camino na kolečkách o putování vozíčkáře do Santiaga de Compostela; ochutnávky sirupů Camellus; vynikající kávu, točené pivo Primátor a drobné občerstvení v Café Damián; ochutnávku z Vinných sklepů Kutná Hora; prohlídky Cyklomuzea v Areálu Žireč za snížené vstupné; celý den bude probíhat jarmark řemesel a chráněných dílen.svatoanenske-zahradni-slavnosti-zirec-2048