12. ročník jízd nostalgických parních vlaků na trati Vrchlabí – Kunčice nad...

12. ročník jízd nostalgických parních vlaků na trati Vrchlabí – Kunčice nad Labem – Martinice v Krkonoších – Rokytnice nad Jizerou – sobota 13. srpna 2022

3068
Sdílejte

Spolek železniční historie Martinice v Krkonoších přináší pro místní a turistickou veřejnost 12. ročník jízd nostalgických parních vlaků na trati Vrchlabí – Kunčice nad Labem – Martinice v Krkonoších – Rokytnice nad Jizerou.
Soupravu historických vozů povede parní lokomotiva 310.0134. V soupravě bude zařazen restaurační vůz s drobným občerstvením a suvenýry s železniční tematikou.
Vlaky projíždí unikátní stanicí Martinice v Krkonoších, která je pro svůj vzhled a technické vybavení od roku 2016 kulturní památkou. Je zde otevřeno železniční muzeum. V sobotu bude na nádraží program pro rodiče s dětmi s hrabětem Harrachem. Zajímavostí bude také oživlá naučná stezka. Více se dočtete zde: https://www.krkonose.eu/rodinne-soboty-nostalgicke-jizdy…
„2. krkonošský parní víkend“ je spojen s „Pivními slavnostmi“ ve Vrchlabí.

2. Krkonošský parní víkend a setkání s jeho hraběcí milostí

13. srpna, 8:30 – 15:00

Martinické nádraží navštíví Jan Nepomuk hrabě Harrach. Politik a mecenáš, který ji nechal v letech 1898 – 1899 vystavět. Projděte se spolu s ním po celém nádraží, nechte si povyprávět dobové zajímavosti, prohlédněte si muzeum. Setkání s jeho milostí pro vás bude jistě povznášejícím zážitkem.

Na trase Vrchlabí – Martinice – Rokytnice nad Jizerou bude jezdit parní lokomotiva zvaná Babička nebo Kafemlejnek.

Program: 

  • Do Martinic se můžete svézt běžnými vlakovými spoji ze směru Vrchlabí (odjezd v 8:35), Trutnov, Jilemnice (odjezd 8:44) a Stará Paka. Všechny spoje dorazí na nádraží kolem 9. hodiny. Pokud přijedete autem, zaparkujete tu bez problémů.
  • V 9:10 odjíždí z martinického nádraží parní mašina Babička (Kafemlejnek). Sveze vás klidně až do Rokytnice nad Jizerou a zase zpět. Pára pojede i v dalších časech – v 11:52 do Vrchlabí a ve 14:15 opět až do Rokytnice. Více na plakátu s jízdním řádem.
  • Na cestu vláčkem se vybavte Kvízem pro děti – k dostání je na nádraží nebo v krkonošském stanu. Děti cestou zabaví a navíc se díky němu zapojíte do soutěže o pobyt na Labské boudě(odkaz je externí). Stačí jej opět po návratu do Martinic vhodit do schránky v budově nádraží.
  • Na nádraží se v průběhu celého dne můžete zastavit v krkonošském stanu – pro děti tu budou připraveny jednoduché hry a montáž perličkové ozdoby firmy Rautis(odkaz je externí) zcela zdarma.
  • Určitě využijte také možnosti komentované prohlídky Železničního muzea(odkaz je externí) a celého unikátního nádraží. Bavit bude děti i dospělé. V 10 hodin navíc v doprovodu jeho hraběcí milosti.
  • Po prohlídce vyrazte na naučnou stezku Nádraží Martinice.(odkaz je externí) Jedna cesta je dlouhá 1,5 km (tam i zpět tedy 3 km). V krkonošském stánku na nádraží si děti vyzvednou letáček se zábavnými úkoly, které mohou po cestě plnit. Za ně je poté v cíli čeká odměna.
  • Po celý den je pro vás otevřena nádražní kavárna s domácími dobrotami, tradičními párky na tácku, dobrým pivem i kávou za hubičku.