Uprchlé šelmy uspali veterináři – obyvatelé jsou již mimo nebezpečí – AKTUALIZOVÁNO

Uprchlé šelmy uspali veterináři – obyvatelé jsou již mimo nebezpečí – AKTUALIZOVÁNO

2676
Sdílejte

AKTUALIZOVÁNO – Dva tygři a lev utekli dnes, v pondělí 16. července z Bio parku na Královéhradecku. Dva tygři a lev utekli v pondělí z klece v Bioparku na Hradecku. Policisté našli nakonec zvířata v parku, zvířata se nacházela pod borovicí. Tam je uspali tři veterináři třemi střelami najednou.

Zvěř utekla krátce okolo desáté hodiny z Bio parku Štít u Chlumce nad Cidlinou. Na místě zasahuje 8 policejních hlídek, zásahová jednotka a vrtulník. Zvířata zatím neopustili Bio park. POLICIE ČR žádá občany z Klamoše a okolí, aby neopouštěli svá obydlí.

Utekli z klece dva tygři a jeden lev. Na místě zasahuje osm policejních hlídek, zásahová jednotka a vrtulník. Zvířata zatím neopustila Bio park,” uvedla policie na Twitteru.

Zvířata se stále zdržují v parku mimo klec, ale není vyloučené, že se mohou dostat i mimo park. Na cestě je veterinář. Jak zvířata utekla, zatím nevíme,“ doplnila po jedenácté hodině mluvčí policie Iva Kormošová.

Biopark ŠTÍT je soukromé chovné zařízení pro chov exotických i domácích zvířat ohrožených vyhynutím. Biopark začal vznikat v druhé polovině roku 2014. Nachází se ve vesnici ŠTÍT/KLAMOŠ, která leží ve vzdálenosti 6 km od Chlumce nad Cidlinou.
utek-zvere-2048utek-zvere-4-2048utek-zvere-1-2048utek-zvere-3-2048utek-zvere-2-2048