Den Země – pátek 21. dubna 2018 – Pardubice – Pernštýnské náměstí

Den Země – pátek 21. dubna 2018 – Pardubice – Pernštýnské náměstí

2104
Sdílejte

Zveme Vás na  Den Země, který se bude konat v pátek 21. 4. 2017 od 9:00 do 15:00 na Pernštýnském náměstí v Pardubicích. Akce probíhá díky Koalici nevládek Pardubicka ve spolupráci s Pardubickým krajem, Europe Direct Pardubice, Ekocentrem PALETA a dalšími neziskovými organizacemi, které připravují tradiční oslavu Dne Země. Akce je určena pro žáky základních a mateřských škol z Pardubic a okolí.

Letos opět budou na programu soutěže pro děti u stánků neziskových organizací, a za splnění určitého počtu úkolů získají drobné odměny, Oblastní charita Pardubice znovu přistaví kontejner na sběr oblečení, návštěvníci se budou moci zapojit do tvorby společného plastického díla na téma „Energetika“, nebo napsat své přání do Kroniky planety Země a jako zpestření je připraven bohatý kulturní program. Těšit se můžete na vystoupení MŠ Brožíkova a MŠ Odborářů, TCK Virginia, ZŠ a PŠ Svítání, Taneční školy InDance a dalších. Chybět nebudou ani prodejní stánky s bio zeleninou, lokálními potravinami nebo tradičními řemesly.

Po celý den budete mít navíc možnost zdarma navštívit Východočeské muzeum v Pardubicích. Budete si moci vybrat mezi výstavou „Táhni, … ale vrať se!“ nebo stálou expozicí „Příroda východního Polabí“. V rámci konání akce budou moci školáci navštívit také Ekocentrum PALETA (od 9:00 do 17:00 hod., Štolbova 2874, Pardubice), kde absolvují stezku po Natura Parku a u jednotlivých stanovišť se prostřednictvím interaktivních úkolů pokusí přispět k ochraně přírody, něco se dozvědět a pobavit se. Za splnění alespoň části úkolů bude připravena drobná odměna. V Ekocentru je nutné si předem rezervovat místo.

zdroj: ipardubice

den-zeme-pardubice-21-4-2018ubice