Bitva Mladějov – Blosdorf – sobota 25. srpna 2018 – Mladějov na...

Bitva Mladějov – Blosdorf – sobota 25. srpna 2018 – Mladějov na Moravě

1054
Sdílejte

Mladějov-Blosdorf je již tradiční vzpomínkovou akcí na padlé za světové války, součástí které je mimo jiné bitevní ukázka, v níž proti sobě nastoupí vojáci rakouské a ruské armády, aby názorně připomněli hrůzy války.

V Mladějově bude pro návštěvníky připraven celodenní program, jehož součástí budou mimo jiné výjevy ze starého mocnářství, dobová hudba nebo výstava historické vojenské techniky. Dopoledne se za účasti historických jednotek uskuteční pietní akt u Pomníku obětem první světové války v Mladějově a v 16:00 začne samotná bojová ukázka. A na večer se chystá zábava s hudbou i pivem. Celou akci završí slavnostní ohňostroj.

Zájemcům o svezení úzkorozchodnou dráhou doporučujeme přijet již v dřívějších dopoledních hodinách. Jízdenky na odpolední vlaky před bojovou ukázkou a bezprostředně po ní bývají každoročně poměrně brzy vyprodány.





Vojensko-historickou část akce Mladějov-Blosdorf 1915 pořádá Společnost Renata, Sekce vojenské historie, jež bude v Mladějově od návštěvníků vybírat vstupné na celodenní program (dospělí 110 Kč, děti 70 Kč). Jízdné na výletní vlaky není součástí vstupného (a obráceně).

Podrobný program akce pro rok 2018 – Mladějov na Moravě

celý den
Celodenní program pro veřejnost – výjevy ze starého mocnářství, manévry vojsk, výstava historické techniky…
9:00 až 20:01
Provoz úzkorozchodné dráhy
9:00
Odchod dobových vojsk z tábora v Mladějově
9:15
Pietní akt za účasti historických jednotek
16:00
Bojová ukázka za použití obrněných vozidel, parního vlaku, letadel a další dobové techniky
od 17:00
Zábava s hudbou a vojskem
21:00
Slavnostní ohňostroj

Jízdní řád úzkorozchodné dráhy – Bitva




Mladějov na Moravě – Nová Ves u Kunčiny – Hřebeč

km161
[P][97][R]
261
[97][R]
361
[R]
163
[P][96][R]
263
[96][R]
165
[P][R]
363
[R]
167
[P][R][Δ]
265
[77]
0Mladějov na Moravě09:0011:0012:5514:1015:0017:1519:15
3Veksl09:2311:2313:1313:2014:2815:1817:3819:33
5Nová Ves u Kunčiny zastávka09:3911:3513:3217:54
6Větrná||||
6Nová Ves u Kunčiny09:4710:0711:4313:4018:02
9Josefka10:20
11Hřebeč-Gerhard10:30
11Hřebeč doly10:33




Hřebeč – Nová Ves u Kunčiny – Mladějov na Moravě

km162
[P][R]
262
[97][R]
362
[97][R]
164
[P][R]
264
[96][R]
166
[P][96][R]
364
[54][R]
368
[R]
266
[77]
0Hřebeč doly11:20
0Hřebeč-Gerhard11:23
2Josefka11:33
5Nová Ves u Kunčiny10:0711:4612:0314:0018:17
5Větrná||||
6Nová Ves u Kunčiny zastávka10:1512:1114:0818:25
8Veksl10:2712:2313:2314:2014:3815:2818:3719:43
11Mladějov na Moravě10:4512:4113:4114:5615:4618:5520:01

[P] Vlak je veden historickou parní lokomotivou Krauss Linz č. 1
[97] Přímé vozy Mladějov na Moravě – Hřebeč doly (nebo Hřebeč doly – Mladějov na Moravě)
[96] Přímé vozy Mladějov na Moravě – Nová Ves u Kunčiny (nebo Nová Ves u Kunčiny – Mladějov na Moravě)
[54] Vlak do Mladějova přijíždí na polní nádraží v blízkosti bojiště
[Δ] Vlak odjede z Mladějova 10 minut po skončení bojové ukázky, nejdříve však v čase pravidelného odjezdu
[77] Vlak podle potřeby – vlak bude zaveden, bude-li zakoupeno alespoň 8 zpátečních jízdenek
[R] Možnost rezervace místa zakoupením e-jízdenky.
Tento jízdní řád platí v sobotu 25. srpna 2018.

Jízdní řád normálněrozchodné železnice

Letošní oslavy budou doplněny o doprovodný program v Moravské Třebové a provoz normálněrozchodného parního vlaku mezi Moravskou Třebovou a Mladějovem na Moravě.

Chornice – Moravská Třebová – Mladějov na Moravě

km1.
[Parní]
2.
[Parní]
3.
[Parní]
42Chornice8:5812:30
37Městečko Trnávka9:0912:40
26Moravská Třebová (přj.)9:2613:00
26Moravská Třebová (odj.)9:3213:4414:59
22Kunčina|13:5115:06
17Mladějov na Moravě9:4514:0015:15

Mladějov na Moravě – Moravská Třebová – Chornice

km1.
[Parní]
2.
[Parní]
3.
[Parní]
17Mladějov na Moravě10:1514:1517:45
22Kunčina10:2414:2417:54
26Moravská Třebová (přj.)10:3114:3118:03
26Moravská Třebová (odj.)10:4018:03
37Městečko Trnávka11:0018:25
42Chornice11:1018:35





[Parní] Vlak je veden normálněrozchodnou parní lokomotivou. Prodej jízdenek ve vlaku podle tarifu dopravce.

Doprovodný program v Moravské Třebové

10.15
Odjezd vlaku z Mladějova do Moravské Třebové
10:31
Příjezd do Moravské Třebové – vítání vlaku (dobové kostýmy návštěvníků vítány)
11:00
Slavnostní průvod k pomníku na Rybní náměstí – trasa průvodu: Lanškrounská, Olomoucká, Piaristická (Moravská Třebová)
11:30
Pietní akt za účasti dobových jednotek, vojenských hudeb a hostí na Rybním náměstí a slavnostní odhalení pomníku moravskotřebovským padlým v první světové válce – dobové kostýmy návštěvníků vítány (Moravská Třebová)
12:30
Příchod vojsk na náměstí TGM – C. a K. Polní orchestr – dekorování vojska odznaky a slavnostní přehlídka dobových jednotek (Moravská Třebová)
13:45
Koncert vojenské posádkové hudby Olomouc (náměstí TGM, Moravská Třebová)
14:59
Odjezd normálněrozchodného parního vlaku z Moravské Třebové do Mladějova
17:45
Odjezd normálněrozchodného parního vlaku z Mladějova do Moravské Třebové (a dále do Chornic)

Změna programu vyhrazena.