Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje od 31. prosince 2016 do 1. ledna 2017

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje od 31. prosince 2016 do 1. ledna 2017

2236
Sdílejte
Dopravní nehoda Jana Masaryka - Hradec Králové - 31.12.2016

Územní odbor Hradec Králové
Jednotka profesionálních hasičů z centrální stanice Hradec Králové vyjela v sobotu 31. prosince 2016 ve 13:55 hodin k dopravní nehodě osobního vozidla a cyklisty do hradecké ulice Jana Masaryka. Při příjezdu jednotky na místo události byl zraněný cyklista při vědomí a komunikoval. Hasiči asistovali přivolaným záchranářům při ošetření a následném transportu zraněného muže do sanity. Poté odtáhli havarovaný vůz Škoda Octavia na parkoviště a očistili povrch vozovky. Příčiny nehody šetří Policie ČR. (foto: centrální stanice Hradec Králové)

Beze škody se obešel požár odpadkového koše v podchodu na třídě Karla IV. v Hradci Králové. Na místo události vyjeli ve 14:57 hodin profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové, kteří oheň uhasili kbelíkem vody. (foto: centrální stanice Hradec Králové)

Tři jednotky profesionálních hasičů z centrální stanice Hradec Králové a stanice Pražská, dále dobrovolných hasičů z hradecké místní části Třebeš byly ve 21:49 hodin přivolány k hlášenému požáru v prostoru supermarketu v ulici Brněnská v Hradci Králové. Po provedeném průzkumu bylo zjištěno, že došlo k chybnému sepnutí čidla elektrické požární signalizace. Jednotky nezasahovaly a postupně se vrátily zpět na své základny.

Dvě jednotky profesionálních hasičů z Nového Bydžova a dobrovolných hasičů z Chlumce nad Cidlinou dohašovaly na Nový rok v 01:07 hodin odpad po použité pyrotechnice u obce Lučice. (foto: stanice Nový Bydžov)

Obě hradecké jednotky profesionálních hasičů z centrální stanice a stanice Pražská vyjely v neděli krátce po čtvrté hodině ráno k hlášenému požáru v supermarketu na náměstí 28. října v Hradci Králové. I v tomto případě se jednalo o chybné sepnutí čidla elektrické požární signalizace.

K požáru dvou kontejnerů s odpadem vyjeli v neděli v 05:28 hodin profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové do ulice V Lipkách v Hradci Králové. Oheň zničil jeden kontejner na papír a druhý poškodil. (foto: centrální stanice Hradec Králové)

Jedna osoba byla zraněna při dopravní nehodě osobního vozidla u obce Lubno. Osobní automobil skončil po nehodě na boku v poli. Na místo události vyjeli v 05:40 hodin profesionální hasiči z Hradce Králové – stanice Pražská a dobrovolní hasiči z Nechanic. Ti zabezpečili vůz proti požáru, převrátili ho zpět na kola a odpojili autobaterii. Zraněný řidič byl záchrannou službou převezen do nemocnice. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

K dopravní nehodě osobního vozidla došlo na Nový rok odpoledne na nájezdu na dálnici D11 u Opatovic nad Labem. Na místo události vyjeli v 16:22 hodin profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové. Řidička osobního vozidla Škoda Octavia z dosud nejasných příčin nezvládla řízení a narazila do středových svodidel, které poškodila. Při nehodě byla zraněna a převezena záchrannou službou ošetření do nemocnice. Hasiči zabezpečili vůz proti požáru a odpojili autobaterii. Po zajištění odtáhli automobil z dálničního nájezdu. Příčiny nehody šetří Policie ČR. (foto: centrální stanice Hradec Králové)

Profesionální hasiči z Nového Bydžova vyjeli v neděli v 16:44 hodin na žádost záchranné služby na pomoc s transportem pacienta do sanity v ulici Julia Fučíka v Novém Bydžově.

Krátce před 18. hodinou byli novobydžovští hasiči povoláni k nouzovému otevření bytu v ulici Masarykovo náměstí v Novém Bydžově, ve kterém jeho uživatel nechal zapnutý sporák.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
Jednotky HZS Královéhradeckého kraje – územního odboru Rychnov nad Kněžnou nezasahovaly poslední den roku ani na Nový rok u žádné události.

Územní odbor Náchod
Profesionální hasiči z Náchoda byli v sobotu 31. prosince 2016 v 01:03 hodin přivoláni k otevření dveří bytu v ulici Na Strži v Náchodě. Při jejich příjezdu byl již byt otevřen a jednotka nemusela zasahovat.

Dvě jednotky profesionálních hasičů z Náchoda a dobrovolných hasičů z Červeného Kostelce zasahovaly v sobotu v 05:41 hodin u požáru dřevené chatky v ulici Vyšehrad v Červeném Kostelci. Při příjezdu první jednotky byla celá celodřevěná chatka o rozměrech zhruba pět krát dva metry v plamenech a poslední fázi hoření. Uvnitř objektu se nacházela propanbutanová lahev, kterou hasiči našli a ochlazovali. Požár se jim podařilo uhasit v 06:44 hodin. Hmotná škoda způsobená požárem byla odhadnuta na pět tisíc korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Profesionální hasiči z Jaroměře a dobrovolní hasiči z Nového Města nad Metují zasahovali poslední den roku u dopravní nehody dvou osobních vozidel. Ke střetu došlo po deváté hodině dopoledne na hrázi vodní nádrže Rozkoš u obce Nahořany. Při nehodě došlo ke zranění dítěte, které bylo ošetřeno záchrannou službou. Hasiči zajistili oba vozy proti požáru a úniku provozních kapalin. Po zadokumentování události Policií ČR pomohli s naložením vozidel na odtah. Příčiny nehody a míru zavinění šetří Policie ČR.

Profesionální hasiči z Náchoda  a Broumova, dále členové Skalní záchranné služby zasahovali v sobotu krátce po jedenácté hodině dopoledne v Teplických skalách. Na trase „Sedm schodů“ došlo ke zranění ženy a byl nutný její transport k sanitě. Hasiči zraněnou ženu, která si podvrkla dolní končetinu, převezli na parkoviště. Tam si ji převzali k dalšímu ošetření přivolaní záchranáři.

Broumovští profesionální hasiči vyjeli na Nový rok v 02:27 hodin k dopravní nehodě, která se stala u obce Hejtmánkovice. V místě havaroval osobní vůz, který skončil na boku v poli. Při příjezdu hasičů byl zraněný řidič v péči záchranné služby. Zasahující jednotka převrátila automobil zpět na kola a zabezpečila ho proti požáru. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Územní odbor Trutnov
Jednotka profesionálních hasičů z Trutnova otevírala v sobotu 31. prosince 2016 ve 14:44 hodin dveře bytu v ulici Janáčkova v Trutnově, ve kterém si uživatel zabouchnul léky.

Trutnovští profesionální hasiči vyjeli v 16:41 hodin k hlášenému požáru stromu ve Svobodě nad Úpou. Hasiči měli komplikovaný dojezd na místo určení, kdy kvůli sněhu a ledu museli na zásahové vozidlo nasadit sněhové řetězy. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o požár kmene smrku. Plameny dosahovaly do výšky zhruba čtyř metrů a hasiči je během chvilky zlikvidovali vodou z kanadské ruční stříkačky. Kvůli nebezpečí pádu hasiči poškozený strom skáceli, rozřezali zasaženou část kmene a dohasili vodou a sněhem. Po likvidaci požáru se jednotka vrátila zpět na svou základnu.

Profesionální hasiči z Vrchlabí vyjeli v sobotu po 22. hodině k hlášenému požáru v supermarketu v Lánovské ulici ve Vrchlabí. Po příjezdu na místo a provedeném průzkumu bylo zjištěno, že se jednalo o poruchu čidla elektrické požární signalizace.

Trutnovští profesionální hasiči vyjeli na Nový rok v 10:56 hodin k spadlému stromu v parku v Trutnově – Horním Starém Městě. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že spadlý strom nikoho neohrožuje a není překážkou. Hasiči nezasahovali a vrátili se zpět na základnu.

Dvě jednotky profesionálních hasičů z Trutnova a dobrovolných hasičů z Úpice byly v neděli ve 14:50 hodin přivolány k záchraně kočky z náhonu v Národní ulici v Úpici. Hasiči se po příjezdu na místo určení snažili kočku v náhonu nalézt, ale bez úspěchu. Jednotky nezasahovaly a vrátily se zpět na základny.

Profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolní hasiči ze Špindlerova Mlýna likvidovali olej, který unikl z autobusu u Aquaparku ve Špindlerově Mlýně. Hasiči uniklou olejovou skvrnu zasypali sorbentem a zlikvidovali z vozovky.

K hlášenému požáru sazí v komíně domu v Břečtejnské ulici v Trutnově vyjely v neděli v 17:47 hodin jednotky profesionálních hasičů z Trutnova a dobrovolných hasičů z Trutnova – Horního Starého Města. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že nedochází k plamennému hoření z komínu. Žhnoucí saze hasiči srazili a vyčistili komínové těleso. Provedli následnou kontrolu termokamerou a vrátili se zpět na základny. Požár nezpůsobil žádnou škodu na majetku.

V neděli v 18:06 hodin vyjeli trutnovští profesionální hasiči na pomoc zraněné osobě v jednom z bytů na Rýchorském sídlišti ve Svobodě nad Úpou. Hasiči otevřeli dveře bytu, ve kterém se nacházela nemohoucí osoba. Tu pomohli záchranné službě naložit na nosítka a transportovat do sanity.

Vrchlabší profesionální hasiči byli v neděli před 20. hodinou znovu povoláni do supermarketu v Lánovské ulici ve Vrchlabí, kde byl signalizován požár. I v tomto případě se jednalo o chybné sepnutí čidla elektrické požární signalizace.

Územní odbor Jičín
Jednotky HZS Královéhradeckého kraje – územního odboru Jičín nezasahovaly poslední den v roce u žádné události.

V neděli 1. ledna 2017 vyjeli profesionální hasiči z Hořic a dobrovolní hasiči z Miletína k požáru sazí v komíně rodinného domu v obci Úhlejov. Hasiči provedli stržení žhnoucích sazí a vyčištění komínového tělesa. Požár nezpůsobil žádnou škodu na majetku a nedošlo ke zranění osob. (foto: stanice Hořice)

por. Bc. Martina Žahourková
tisková mluvčí
HZS Královéhradeckého kraje

Požár kontejneru v Lipkách - Hradec Králové - 1.1.2017
Požár kontejneru v Lipkách – Hradec Králové – 1.1.2017
Požár kontejneru v Lipkách - Hradec Králové - 1.1.2017
Požár kontejneru v Lipkách – Hradec Králové – 1.1.2017
Požár koše v podchodu třída Karla IV - Hradec Králové - 31.12.2016
Požár koše v podchodu třída Karla IV – Hradec Králové – 31.12.2016
Požár koše v podchodu třída Karla IV - Hradec Králové - 31.12.2016
Požár koše v podchodu třída Karla IV – Hradec Králové – 31.12.2016
Dopravní nehoda Jana Masaryka - Hradec Králové - 31.12.2016
Dopravní nehoda Jana Masaryka – Hradec Králové – 31.12.2016
Dopravní nehoda Jana Masaryka - Hradec Králové - 31.12.2016
Dopravní nehoda Jana Masaryka – Hradec Králové – 31.12.2016