Žádáme svědky o pomoc – viníka nehody hledá policie

Žádáme svědky o pomoc – viníka nehody hledá policie

3781
Sdílejte

V pátek 10. března 2017 v 09:10 hodin došlo mezi obcemi Kočí a Hrochův Týnec k dopravní nehodě. Neznámý řidič pravděpodobně vozidla Škoda Octavia (modré nebo zelené barvy), jedoucí od obce Kočí, předjížděl kolonu vozidel v místě, kde neměl před sebe rozhled na takovou vzdálenost, která je nutná k bezpečnému předjetí. Tímto ohrozil protijedoucího řidiče osobního vozu Citroen Saxo, který musel prudce brzdit, následně dostal smyk a přejel vlevo do protisměru, kde se střetl s nákladním vozidlem MAN s návěsem. Nákladní vůz nakonec skončil převrácený v pravém příkopu. Citröen ve druhém. Jeho řidič skončil v nemocnici se středně těžkým zraněním.

Policisté již vyloučili, že by na nehodě mohla mít podíl technická závada nebo že by řidiči nabouraných aut byli pod vlivem alkoholu. Škodu na obou vozidlech odhadli na 625 tisíc korun.

„Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem žádáme případné svědky o pomoc při zjišťování skutečností týkajících se uvedené nehody. Informace lze sdělit osobně na Dopravním Inspektorátu v Chrudimi, nebo telefonicky na číslech 974 572 251, 974572250, 974572262, popřípadě na email cr.di@pcr.cz či datovou schránku ndihp32″. uvedl tiskový mluvčí PČR, por. Mgr. Jiří Tesař

dopravni-nehoda-chrudim-ridic-ujel-z-mista-cinu