Víkendové zásahy hasičů Královéhradeckého kraje – nehody, požáry,…

Víkendové zásahy hasičů Královéhradeckého kraje – nehody, požáry,…

5272
Sdílejte

Územní odbor Hradec Králové

Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové vyjeli v sobotu 22. dubna 2017 v 15:56 hodin k mezikrajské výpomoci do Opatovic nad Labem, kde došlo k havárii osobního vozidla. Královéhradečtí hasiči na místě spolupracovali s profesionální jednotkou z Pardubic.

V neděli 23. dubna 2017 v 10:39 hodin byli královéhradečtí profesionální hasiči z centrální stanice přivoláni k nouzovému otevření bytu v Harmonii I. v hradecké ulici E. Beneše. Hasiči se do bytu dostali přes balkonové dveře. Uvnitř nalezli osmasedmdesátiletého uživatele bez známek života.

K hlášenému kouři u parovodu na Pražském předměstí vyjeli ve 12:33 hodin profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že hoří tráva. Hasiči požár brzy zlikvidovali.

Jedna osoba byla zraněna při střetu dvou osobních vozidel na křižovatce ulic Brněnská a Hradecká nedaleko stanice profesionálních hasičů v Hradci Králové. Při srážce osobních automobilů zn. Ford a Škoda Fabia byla jedna osoba zraněna a převezena záchrannou službou do nemocnice. Hasiči zajistili havarovaná vozidla proti požáru a úniku provozních kapalin. V jednom z aut cestovalo malé dítě, kterému hasiči věnovali plyšového dráčka Záchranáčka. Příčiny a okolnosti nehody šetří Policie ČR.

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v neděli v podvečer u požáru v kotelně obytného domu v obci Vinary. Událost byla na operační středisko hasičů ohlášena v 17:12 hodin. Na místo určení vyrazily jednotky profesionálních hasičů z Nového Bydžova, dobrovolných hasičů z Nového Bydžova, Vinar a Smidar. Při příjezdu na místo byli obyvatelé domu venku a ze sklepních prostor vycházel hustý kouř. Hasiči nasadili jeden vodní proud a přetlakovou ventilaci na odvětrání silně zakouřeného prostoru. Požár dostali pod kontrolu v 17:40 hodin a poté postupně vyklidili z kotelny všechny poškozené a doutnající věci. Krátce po 18. hodině došlo k likvidaci požáru. Příčina vzniku požáru je předmětem šetření. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 15 tisíc korun, uchráněné hodnoty činí dva miliony korun. Při požáru ani samotném zásahu nebyl nikdo zraněn. (foto: stanice Nový Bydžov)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jednotka profesionálních hasičů z Hradce Králové – stanice Pražská odstraňovala v neděli v 17:42 hodin strom z komunikace mezi Libčany a Roudnicí. (foto: stanice HK – Pražská)
libcany-kaceni-stromu-23-4-2017-1libcany-kaceni-stromu-23-4-2017K dopravní nehodě osobního vozidla došlo v neděli večer v ulici Víta Nejedlého v Hradci Králové. Řidič osobního vozidla z dosud nejasných příčin vyjel ze silnice, kde narazil a poškodil dva sloupy veřejného osvětlení. Automobil skončil na trávě mimo hlavní komunikaci. Na místo události vyjeli ve 20:33 hodin profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové. Řidič se v tu dobu na místě nehody nenacházel. Později byl policejní hlídkou nalezen a se zraněním předán do péče záchranné služby. Ta ho po prvotním vyšetření převezla do nemocnice. Hasiči zabezpečili vozidlo proti požáru a odpojili autobaterii. Na zajištění poškozených sloupů byli přivoláni pracovníci technických služeb. Příčiny nehody šetří Policie ČR. (foto: centrální stanice Hradec Králové)
dopravni-nehoda-hradec-kralove-vita-nejedleho-23-4-2017-3dopravni-nehoda-hradec-kralove-vita-nejedleho-23-4-2017-2dopravni-nehoda-hradec-kralove-vita-nejedleho-23-4-2017-1dopravni-nehoda-hradec-kralove-vita-nejedleho-23-4-2017K odstranění nebezpečně visící větve stromu nad vozovkou č. I/33 mezi Jaroměří a Hradcem Králové vyjeli ve 23:00 hodin profesionální hasiči z Hradce Králové – stanice Pražská. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se nejedná o větev, ale omotaný igelit na stromě. Hasiči igelit sundali a vrátili se zpět na základnu.
Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Jednotka profesionálních hasičů z Dobrušky vyjela v sobotu 22. dubna 2017 v 18:19 hodin k záchraně kočky, která uvízla v pojistkové skříni v ulici Za Universitou v Dobrušce. Hasiči vyprostili domácí zvíře z elektro skříně a předali ho majiteli.

Jednotky HZS Královéhradeckého kraje – územního odboru Rychnov nad Kněžnou nezasahovaly v neděli 23. dubna 2017 u žádné události.

Územní odbor Náchod

Dvě jednotky profesionálních hasičů z Náchoda a dobrovolných hasičů z Police nad Metují vyjely v sobotu 22. dubna 2017 v 00:06 hodin k požáru plotu u rekreační chalupy v ulici Na Struze v Polici nad Metují. Na dřevěném plotu hořel koberec. Hasiči požár, který nenapáchal žádnou škodu na majetku, brzy uhasili.

Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Červeného Kostelce vyjeli v 00:27 hodin ke kontrole úniku plynu z hlavního uzávěru v Jiráskově ulici v Červeném Kostelci. K tomu zřejmě došlo kvůli netěsnícímu redukčnímu ventilu. Na místo byli přivoláni pracovníci plynáren, kteří problém odstranili.

Náchodští profesionální hasiči vyjeli v 09:21 hodin na pomoc záchranné službě s transportem pacienta do sanity v Machovské Lhotě. Muž si zranil nohu na louce v bahnitém terénu. Při příjezdu hasičů již na místě zasahovali záchranáři, kteří ošetřovali muže. Toho pak hasiči na nosítkách přenesli zhruba 200 metrů k sanitnímu vozu.

V neděli 23. dubna 2017 v 03:19 hodin likvidovali profesionální hasiči z Jaroměře požár dvou plastových kontejnerů v ulici Na Matysáku v Jaroměři. Škoda na zničených kontejnerech a poškozeném plotu byla vyčíslena na 25 tisíc korun.

Profesionální hasiči z Broumova, Náchoda a dobrovolní hasiči z Adršpachu vyjeli ve 12:46 hodin na pomoc ženě, která se zranila v Adršpašských skalách u skalního útvaru Milenci. Hasiči se na místo dostali zásahovými vozidly, ženu naložili a převezli na přístupné místo, kde čekala sanita. Záchranáři ženu ošetřili a převezli do nemocnice.

Jaroměřští profesionální hasiči vyjeli ve 14:48 hodin na pomoc záchranné službě s transportem pacienta do sanity v ulici Kapitána Nálepky v Jaroměři.

V 18:55 hodin zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře u obce Vestec, kde odstraňovali větev ze stromu, která se zlomila a zablokovala místní silnici.

Jednotka profesionálních hasičů z Náchoda vyjela v 18:57 hodin k otevření osobního vozidla v Kostelecké ulici v Náchodě. Jeho řidič měl zdravotní problém za volantem. Při příjezdu jednotky byl muž v péči záchranné služby, která ho po prvotním ošetření převezla do nemocnice. Hasiči odtáhli vozidlo z křižovatky.
Územní odbor Trutnov

Jednotka profesionálních hasičů ze Dvora Králové nad Labem byla v sobotu 22. dubna 2017 v 17:02 hodin přivolána k hořícímu ohraničenému ohništi, které zůstalo bez dozoru v prostoru Čertova kamene u Lipnice. Hasiči se k místu události, které se nacházelo zhruba 330 metrů od příjezdové cesty, nedostali s těžkou technikou. Doutnající ohniště zalili vodou a vrátili se zpět na základnu.

Dvě jednotky profesionálních hasičů z Trutnova a dobrovolných hasičů z Horního Maršova vyjely v neděli 23. dubna 2017 v 15:24 hodin k hlášenému požáru sazí v komíně v ulici K Vodovodnímu údolí v Horním Maršově. Hasiči uhasili hořící saze pomocí štěrku a vyčistili komínové těleso speciálním kominickým náčiním. Prostor kolem komína ještě zkontrolovali termokamerou, zda se zde nenachází skrytá ohniska požáru. Velitel zásahu doporučil majiteli revizi spalinových cest před dalším používáním. Hmotná škoda na majetku nevznikla.

V 16:54 hodin vyjeli profesionální hasiči z Trutnova k upevnění uvolněné střešní krytiny na nevyužívaném zemědělském objektu v Chotěvicích, Karlov. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že část střešní krytiny je stržena a zbývající plechové šablony jsou poškozeny. Na místo se dostavil zástupce majitele objektu, který byl poučen o nutnosti zabezpečení krytiny. Policie ČR vytyčila páskami nebezpečný prostor kolem objektu se zákazem vstupu. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.
Územní odbor Jičín

Profesionální hasiči z Hořic vyjeli v sobotu 22. dubna 2017 v 09:35 hodin do ulice Palackého v Hořicích. Podle prvotních informací měla neznámá osoba vhodit dýmovnici do jedné z místností bytu obytného domu. Hasiči byli po příjezdu na místo informováni, že během noci někdo vhodil zapálenou dýmovnici do místnosti, kde se nikdo nenacházel. Kouř se nerozšířil do dalších prostor bytu. Hasiči předali místo události Policii ČR a vrátili se zpět na základnu.

Jednotky HZS Královéhradeckého kraje – územního odboru Jičín nezasahovaly v neděli 23. dubna 2017 u žádné události.

por. Bc. Martina Žahourková
tisková mluvčí
HZS Královéhradeckého kraje