V přijímacích zkouškách nanečisto dopadli nejlépe žáci ze ZŠ Úprkova

V přijímacích zkouškách nanečisto dopadli nejlépe žáci ze ZŠ Úprkova

3278
Sdílejte

V šestnácti hradeckých základních školách se koncem února konaly přijímací zkoušky nanečisto. Testů z českého jazyka a matematiky se zúčastnilo celkem 640 žáků. Mezi pěti nejlepšími školami skončily ZŠ Úprkova, ŽŠ Bezručova, ZŠ Svobodné Dvory, ZŠ Jiráskovo náměstí a ZŠ Mandysova.

„Letos jsme prvně dali šanci zapojit se do projektu přijímačky na nečisto všem hradeckým základním školám. Blahopřeji ZŠ Úprkova, Bezručova a Svobodné Dvory k prvním třem místům. Současně přeji všem žákům a žákyním hradeckých škol, aby úspěšně zvládli reálné přijímací zkoušky,“ říká Martin Hanousek, náměstek primátora pro oblast školství. Obecně si žáci v přijímacích zkouškách nanečisto vedli lépe v českém jazyce. Například ale v Základní škole Úprkova, kde měli nejlepší výsledky, byli žáci lepší v matematice. Podrobné výsledky jsou k dispozici u ředitelů základních škol nebo na odboru školství na magistrátu města.

Řádné přijímací zkoušky na střední školy se měly původně v tomto roce konat 14. a 15 dubna, ale s ohledem na prodloužení nouzového stavu v zemi byly odloženy. „Termíny jsou plně v režii ministerstva školství. Dá se ale předpokládat, že dříve než v červnu to nebude,“ dodává náměstek Hanousek.

zdroj: Statutární město Hradec Králové