V Červené Vodě roste multifunkční sportovní hala

V Červené Vodě roste multifunkční sportovní hala

3829
Sdílejte

Za více jak 50 milionů korun vyroste ještě v letošním roce v Červené Vodě nová multifunkční sportovní hala, která umožní rozšíření sportovní nabídky nejen pro děti a veřejnost z obce, ale celého regionu Králicka. Stavitelem je fotbalový klub FC Jiskra 2008, který na tuto investici obdržel dotaci 30 milionů korun z Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy a přes 20 milionů korun od obce. Zahájení stavby se zúčastnil také hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

„Nevnímám tuto stavbu pouze jako halu pro Červenou Vodu, ale skutečně pro celý mikroregion Králicka. Ostatně i fotbalový klub má své zázemí jak v Červené Vodě, tak v Králíkách. Celá stavba vyjde na částku přesahující 50 milionů korun, což je při znalosti obdobných staveb částka velmi přívětivá s tím, že hala splňuje všechna potřebná kritéria rozměrů plochy a výšky stropu, aby se zde mohly pořádat de facto všechny halové sporty. Touto investicí se velmi rozšíří nabídka sportovního vyžití v celé oblasti, za což patří dík jak fotbalovému klubu, tak obci,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Podle starosty Červené Vody Petra Mareše bude hala sloužit také místní základní škole. „Jednoznačně plánujeme, že díky této stavbě budeme moci rozšířit sportovní zaměření naší základní školy, ale také nabídnout volné hodiny široké veřejnosti z celého regionu. Sportovní hala s obdobnými parametry na Králicku není. Fotbalový klub má velkou mládežnickou základnu, a tak bude hala zcela jistě velmi využívána,“ uvedl starosta obce Petr Mareš s tím, že stavba by měla být dokončena v prosinci letošního roku.

zdroj: Pardubický kraj