Úřednici v Trutnově odzicil recidivista peněženku s platební kartou. Policii dlouho neunikal

Úřednici v Trutnově odzicil recidivista peněženku s platební kartou. Policii dlouho neunikal

2557
Sdílejte
Ilustrační foto - vůz Policie ČR

Oznámení o krádeži přijali trutnovští policisté v úterý 10. července krátce po poledni od pracovnice Úřadu práce v Trutnově. Poškozená uvedla, že ji peněženku v její kanceláři nejspíš odcizil muž, který měl zájem se zaevidovat. Zřejmě využil nestřeženého okamžiku a následně z budovy odešel, aniž si žena v první chvíli něčeho všimla. Svou peněženku začala postrádat až po jeho odchodu. Po intenzivním pátrání se mužům zákona podezřelého podařilo zadržet teprve několik hodin po činu. Ke krádeži se doznal a své počínání při výslechu popsal. Nicméně stačil odcizenou platební kartou vybrat 20 tisíc korun a část z nich utratit. Policisté u něho zajistili více jak polovinu této částky. Svým jednáním tak měl způsobit škodu za bez mála 23 tisíc korun.

Ve zkráceném přípravném řízení si vyslechl od vrchního inspektora Obvodního oddělení Policie ČR v Trutnově podezření ze spáchání přečinu krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku sedmatřicetiletý muž. Ten totiž odcizil peněženku s platební kartou, penězi a doklady.
K celému případu je nutno dodat, že muž byl již v minulosti opakovaně odsouzen za obdobnou trestnou činnost a policistům není neznámý. Naposledy opustil brány věznice v září roku 2017, když si odpykal tříletý trest odnětí svobody. V současné době je stíhaný na svobodě a v případě uznání viny a odsouzení mu i tentokrát hrozí tři roky za mřížemi.

prap. Lukáš Vincenc
tiskový mluvčí ÚO Trutnov