Turistický pochoďák TEPLICKO-ADRŠPAŠSKÁ 33 – sobota 14. září 2019

Turistický pochoďák TEPLICKO-ADRŠPAŠSKÁ 33 – sobota 14. září 2019

2062
Sdílejte

Základní myšlenkou pořadatelů je nabídnout vhodnou trasu všem – od dětí až po prarodiče. Proto je pro pěší účastníky připraveno na výběr z několika tras.

Od nejdelší TA 50 kmTA33 kmTA25 kmTA16 km až po trasu pro maminky s dětmi doplněnou o Dětský Pohádkový Les v délce 6 – 8 km, která je bezproblémově sjízdná i s kočárky. Vždy některá z pěších variant Teplicko-adršpašské 33 prochází Adršpašsko-teplickými skalami.

Pro cyklisty jsou připraveny trasy Cyklo 30 km a Cyklo 50 km.

Po zaplacení startovného (děti do 12 let zdarma) mají účastníci vstupné do Teplicko-adršpašských skal zdarma. Cyklistické trasy nabízejí poznání nejbližšího okolí Adršpašsko-teplických skal a regionu Broumovska a Policka.

Předem přihlášení turisté formou online přihlášek budou mít možnost získat slevu na startovném a objednat si pamětní triko pochodu – v případě většího počtu startujících i jistotu, že dostanou veškeré níže uvedené propriety pochodu.
Snahou organizátorů je připravit každý rok originální trasy. Start pochodu je průběžný od 7:00 do 10:00 hodin (na trasu pěší TA50můžete odstartovat od 6:00 hod.; na trasu Dětský Pohádkový Les můžete odstartovat od 8:00 hod.) z koupaliště v Teplicích na Metují.  Na startu budete mít připraveno malé občerstvení na cestu a propozice s popisem trasy + přehlednou mapou. Všechny trasy budou na hlavních křižovatkách a nejasných či nových úsecích značeny vlastním značením.

Po zdolání vybrané trasy dostanete v cíli diplom a originální odznak.

V areálu koupaliště je vždy připraven doprovodný program, bohaté občerstvení, hrají živé country kapely. Dále bude přítomna výtvarná dílna Bosorka a děti budou mít k dispozici skákací hrad, malování na obličej a prolézačky.

Od 18:00 hodin, po oficiálním ukončení pochodu, vystoupí na závěr v rámci večerní zábavy poslední kapela.

Pro vzdálenější účastníky nabízíme možnost ubytování přímo ve vlastních stanech na koupališti nebo v okolních kempech a penzionech.

Pokud máte chuť strávit příjemné chvíle v krásném prostředí Adršpašsko-teplických skal, neváhejte a přijďte se přihlásit ke startu Teplicko-adršpašské 33.