Trutnovská pěší zóna je před dokončením

Trutnovská pěší zóna je před dokončením

1859
Sdílejte

V historickém centru Trutnova dostává rekonstruovaná pěší zóna čím dál více finální podobu. V minulém týdnu došlo díky Technickým službám například k osázení stromů. Modernizace Horské ulice mezi Krakonošovým náměstím a náměstím Republiky tak skončí nejpozději před letními prázdninami, dle půvoodního plánu.

V prostřední části pšěí zóny (u pošty, před restaurací Jednička) už je několik nově zasazených stromů, připravené je i dno vany pro vodní prvek, který má připomínat někdejší mlýnský náhon. U pošty jsou také nachystané základy pro novou trafiku, která se bude přesouvat z místa pod poštou – nad poštu.

Aktuálně se buduje část u lékárny Dr. Max. Částečně tak muselo dojít k uzavření sousední kruhové křižovatky. Dočasná omezení v těchto místech potrvají zhruba do první poloviny června.
Nová pěší zóna se staví podle návrhu architektů Martina Hájka, Václava Hájka a Lukáše Kemra z Hradce Králové. Do Horské ulice kromě nové dlažby a žuly umístili také vzrostlé stromy, lavičky, stojany na kola, vodu a zeleň.

Samozřejmostí budou také odpadkové koše, podzemní kontejnery na tříděný odpad, dobové lampy, lavičky bez opěradel pod stromořadím….
Rekonstrukci pěší zóny za 44 milionů korun.