Třicetiletá válka na Svojanově 2018 – 18. – 19. srpna – hrad...

Třicetiletá válka na Svojanově 2018 – 18. – 19. srpna – hrad Svojanov

1819
Sdílejte

Zveme Vás na tradiční srpnovou akci na hradu Svojanov. Hrad se navrátí o několik století zpět do doby, kdy se v jeho okolí potulovaly bandy vojáků a možná se také Švédové pokoušeli hrad dobýt.

Třicetiletou válku připomene komponovaný program, který je nachystaný na 18. a 19. srpna. Návštěvníci se vrátí o několik století zpět, kdy se v okolí hradu potulovaly bandy vojáků. Vrcholem této akce je už tradičně velká bitva, do které se zapojí hned desítky účinkujících z několika spolků. Nebudou však chybět ani tance, ukázky zbraní, či práce mistra kata.

Vraťte se do doby o několik století zpět. Do doby, kdy se v okolí Svojanova potulovaly hordy polských a švédských vojáků. Drancovali lidem jejich obydlí. Lidé se před nimi ukrývali v lesích. Nebo také na hradě…

Také hrad Svojanov se zapsal do dějin nejvleklejšího evropského konfliktu v historii, Třicetileté války. Z této doby o hradě koluje spousta legend…

Po oba dny budou probíhat scénická šermířská vystoupení, ukázky zbraní, ukázky práva útrpného i hry a soutěže pro děti.  Vyvrcholení programu bude vždy v 11:00 a 15:00 hodin, kdy proběhne hromadná bitva o hrad.

Akci tradičně zajišťuje spolek Honorata z Letohradu. Program bude probíhat po oba víkendové dny od 9:30 do 17:00 hodin. Třicetiletá válka na Svojanově proběhne pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického.