Tragická srážka s vlakem, která stála život 4 osoby v Černožicích –...

Tragická srážka s vlakem, která stála život 4 osoby v Černožicích – vyšetřování se blíží ke konci

13227
Sdílejte

Vyšetřování tragické nehody, při které zemřely čtyři osoby, se blíží ke konci.

Vyšetřovatel v těchto dnech obdržel závěry šetření Správy železniční dopravní cesty, ve které je jednoznačně konstatováno, že k dopravní nehodě došlo v okamžiku, kdy byla na železničním přejezdu dávána výstraha dvěma červenými střídavě přerušovanými světly signálu přejezdového zabezpečovacího zařízení a zvonkem zabezpečovacího zařízení. Komisionální kontrolou a přezkoušením přejezdového zabezpečovacího zařízení, provedeném bezprostředně po nehodě bylo zjištěno, že v době srážky bylo zařízení plně funkční a nemohlo být příčinou dopravní nehody.

Původní zpráva

Při nedělní odpolední nehodě na přejezdu v Černožicích u Hradce Králové zahynuli čtyři lidé – dva dospělí a bohužel dvě děti, všichni zůstali na místě mrtví. Cestovali osobním vozem Škoda Fabia, který vjel do cesty spěšnému vlaku. Na této trati vlaky jezdí až stokilometrovou rychlostí. Přejezd chrání výstražná světla.

Ve vlaku v době srážky cestovalo cca 80 cestujících. Hasiči na místo nehody vyslali evakuační autobus, který cestující z vlaku odvezl do Hradce Králové.

Náraz byl tak silný, že osobní vůz před sebou vlak tlačil více jak 300 metrů. TV Prima uvedla, že dětem bylo 5 a 8 let. Rodičům pak 32 a 47 let.

Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou signalizací bez závor,“ uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Příčiny a okolnosti nehody zjišťovali inspektoři na místě nehody. Zabývali se mimo jiné tím, zda bylo světelné signalizační zařízení na přejezdu funkční. „Dle prvotního šetření Drážní inspekce na místě mimořádné události bylo přejezdové zabezpečovací zařízení v době nehody v činnosti,“ uvedl večer Drápal.